Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csinálnál, ha a szomszédod...

Mit csinálnál, ha a szomszédod neveletlen gyereke egyfolytában átrúgná a labdát a kertedbe?

Figyelt kérdés

Nem dolgozik egyik szülő sem, az apa egész nap otthon focizik a gyerekkel a sorház kicsi kertjében. Naponta többször átrúgják a labdájukat és olyankor pofátlanul felmásznak a kerítésre és paraszt, lenéző arckifejezéssel bebámulnak az nagy ablakomon a lakásba, elvárva, hogy dobjam vissza. Én meg ott dolgozok az ablakkal szemben az íróasztalnál, gyakran pizsamában. Eddig a mogorva nézésen kívül nem csináltam semmit, mert meg akartam őrizni a "jószomszédi" viszonyt, de lassan kezd betelni a pohár.

A labda átrugdalása annyiban zavar csak, hogy féltem a virágaimat és a kutyámat kint, de a bebámulástól, és attól, hogy elvárják, hogy naponta nem is tudom hányszor visszadobáljam nekik a sáros labdájukat, attól teljesen felmegy már bennem a pumpa. Éppen az imént történt újra, dolgozok, nem vettem észre, hogy beesett. Csöngetnek, nem nyitottam ki, mert nagyon benne vagyok éppen valamiben, és aztán egyszer csak azt látom a szemem sarkából, hogy az apa nagy feje ott bámul be a kerítés tetején mutogatva be a kertünkbe. Ne kérdezd, milyen nemzetiségűek, de nem akarok beszélni velük erről.

Egyszerű megoldás lenne egy függöny, de azért nem akartam függönyt tenni, mert nagyon szeretem nézni a kertemet munka közben. Jó megoldás szerintetek, ha egyszerűen nem dobom vissza, és megrázom a fejem ha legközelebb bebámul? Vagy hogy ha bebámul, akkor behúzom a függönyt? Nagyon bepöccentem már, de tartok is tőlük.


2011. máj. 4. 14:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

... na, elküldtem véletlen.


Szóval szerintem ne dobd vissza, a te területeden van, jogilag nem jöhetnek át érte, mert az birtokháborítás. Máskor majd jobban figyelnek. Vagy mondd meg, hogy dolgozol, nem tudsz velük foglalkozni. Ha ép ráérsz, akkor egyszer-kétszer visszadobod, de nehogy már 5 percenként ugráltassanak!

2011. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 tetris ***** válasza:
75%

Hát nem értelek! Ha állandóan átrugják a labdát, akkor szólj nekik, hogy szeretnél dolgozni, de folyton megzavarnak, ezért most mégegyszer visszaadod, de legközelebb már nem fogsz ugrálni.

Ha csak elfüggönyözöl, akkor az ilyen paraszt képes, és átugrik a kertedbe a hülye labdájáért.

Jobban jársz, ha beszélsz velük pár szót.

2011. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

szerintem ti nem ismertek egy olyan családot se akik ilyenek

jöhetsz nekik azzal hogy jogilag a te területed hidd el leszarják

és szerintem a kérdező sem ugy értette hogy 5 percenként kel ldobálnia a labdát napi 1-2alkalom is zavaró

2011. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos a legutóbbi válaszolónak van igaza. Biztosan mondhatom, hogy semmi értelme velük beszélni.

A labda átrugdalása még tűrhető, de az, hogy bebámulnak az ember lakásába, amikor nekik tetszik, szemügyre vesznek téged és a lakásodat, és ordibálnak, meg mutogatnak, hogy ugorj ki hálóingben, vizes hajjal a kertbe, az már nem.

Nagyon bosszantó ilyen emberekkel együtt élni. Persze megoldás a függöny, de nagyon szomorú, hogy a saját kertembe nem nézhetek ki ha úgy tartja kedvem, ilyen parasztok miatt...

2011. máj. 5. 10:38
 15/23 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is volt ilyen esetem,egyszerűen kilyukasztottam a labdákat és így dobtam vissza azzal hogy a kutya rágta meg,egy idő után abba hagyták mert nem olcsó mulatság új labdákat venni egyfolytába,és végül elküldtem a p.icsába őket.Ha pedig nem hadják abba akkor a függöny jó megoldás,ne nyiss ajtót .

2011. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Utolso,

Te labdakat szurkalsz, a szomszedok meg majd kinyirjak a kutyajat a kerdezojenek.

Milyen kutyad van, hogy mikor ezek ugralnak a keritesen, kutya hadja, nem ugral o sem. Hogyhogy a lutya nem raja szet a labdakat. Ezekre tanintsd meg a kutyat. Irj nekik levelet, hogy remeled nem tortenik meg, nem tudsz se garanciat es feleloseget vallalni hogy kutyad nem fogja oket bantalmazni a keritesen valo ugralas miatt. Ha annyira zavar az egesz ugy, irattasd meg egy ugyveddel.

2011. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvastam a válaszokat,én is a kutyában látom a megoldást.Esetleg meg/be lehetne tanítani a ház és a kert védelmére.Az említett csoport tagjairól mindenki tudja,hogy félnek a kutyáktól.Ha átrúgják a labdát,és egy ugató kutya ront neki a kerítésnek,nem lesz kedvük a kerítésen lógni.Ha nem elég nagy a kutyád erre a feladatra,szerezz be egy másikat is.Hidd el,még mindig jobban jársz,mert tapasztalataim szerint egyre rosszabb lesz a helyzet,egyre bátrabbak lesznek.Nem sok hiányzik,és át fognak mászkálni a kerítéseden...
2011. máj. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

szerintem a kérdezőnek nem is a labdával van a baja ha pl egy rendes ember lakna a szomszédba akkor zivesen visszadobálja itt szeriten ma baj a családdal van és arra lehet h tényleg az uj kutya a megoldás

vagy a mostanit betanítani

csak az a baj hogy ez anyagilag is azt terheli aki semmi rosszat nem csináált

2011. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
68%
mondd azt, hogy súlyos nyavalyát terjesztesz, az érintéssel is vigyázni kell.
2011. máj. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Egy igazi! házörző kutyuska? csengőt meg kikapcsolod!
2011. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!