Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerinted mit jelent az a szó...

Szerinted mit jelent az a szó hogy TISZTELET?

Figyelt kérdés

Annyi embert hallok beszélni a tiszteletről, hogy tiszteljük egymást, meg nem tisztelik egymást...

De, mikor megkérdezem őket, hogy pontosan mi a TISZTELET szó jelentése, hogy kell TISZTELNI valakit, nem tudják megmondani.

Szerinted milyen az, ha valaki TISZTEL valakit?


2011. máj. 8. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az hogy betartja az alapvető társadalmi normákat a másikkal szemben. Pl. mondjuk hiába utálod, nem köpöd le a nyílt utcán. Vagy nem tudom.. igazából fogalmam sincs.
2011. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem önmagában semmit, kell egy tárgy a "tesiztelt fél" és akkor már meg lehet konkrétan határozni azt hogy hogyan mutatom ki felé a tiszteletet.
2011. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Szamomra a tisztelet azt jelenti, hogy azonos felnek tekintem. Nem kezelem ot alacsonyabb rendunek, nem itelem el, nem diszkriminalom es betartom vele az alapveto udvariassag szabalyait. Szerintem a tiszteletnek belulrol kell fakadnia. Ha valakit legszivesebben lekopnek es jopofizok vele kozben, akkor az nem tisztelet adas, hanem kepmutatas. Ugy kell elni, hogy ne legyen olyan, akit szemen akarnek kopni, ha meg van ilyen, azt az embert ismerem, hisz az utalat idegennel szemben nem alakul ki es akkor azzal az ismerossel melyebb beszelgetest kell folytatni, mas lapra tartozik a dolog.
2011. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem két fajta tisztelet van, az egyik az általános tisztelet mutatás, azaz "normális, értelmes" hozzáállás emberekhez, eszmékhez stb. más szóval egyszerű tiszteletben tartás.

A másik pedig a magasztosabb értelemben vett tisztelet, a "tiszteld a magasabb rangút!" , úgymond kötelező imádat vagy hasonló.

Ez nem az én véleményem a tiszteletről, ez csak a mindennapokban megfigyelhető két értelme.

2011. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szarjál Sünt válasza:

[link]


Ezt ugyan nem én írtam, de én is elgondolkodtam a tisztelet szó definíciójában. Nem igazán tudtam magamban megfogalmazni, inkább csak tördeltem a "nyelvem", így hát rákerestem, és ezt találtam. Aki így van vele ahogy én, annak ajánlom hogy olvassa el.:-)

2013. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Hogy mi a tisztelet?

A tisztelet azt jelenti,hogy befogadom valaki lényét(szívét,lelkét,világát,gondolatait,eszméit) a szívembe és úgy cselekszem,hogy ne okozzak neki fájdalmat..(tekintettel vagyok rá!)

Ahhoz hogy valaki tiszteletet tudjon tanúsítani valaki felé,ehhez előbb meg kell nyílnia felé.. ,de a mai világban,ehhez kell a legnagyobb bátorság...

Ergo.. a mások iráni tisztelet,kihaló félben van,mert képtelenek vagyunk önmagunkra figyelni,ezáltal másokra sem tudunk..

Hogy ki tud tisztelni másokat?

Azok az emberek,akik már megtalálták önmagukban azt a részt,amit eddig kívül kerestek..

Ha ez megvan,lesz erejük másokra is figyelni,nem csak önmagukra...

Összeáll a test,lélek,szellem.. és nem kósza érzelmekből,gondolatokból,hangulatokból tevődik össze az ember,hanem a belső én, (a valós lénye) szerint éli tovább az életét..

Tisztelni és figyelni csak az tud a másikra,aki már nem szorul rá mások energiájára,figyelmére,mert Ő már hazaért..

2014. máj. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű.

Itt van néhány megközelítés:

[link]

2015. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!