Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szokhatnék le a csúnya...

Hogyan szokhatnék le a csúnya beszédről?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék csúnyán beszélni de valahogy midnig kicsúszik a számon valami mocskos szó. Hogyan lehetne erről leszokni??
2010. júl. 5. 06:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Odafigyeléssel és olyan emberekkel való beszélgetéssel, akik nem beszélnek csúnyán. Esetleg kérd meg a családod, hogy szóljanak, ha csúnyán beszélsz.
2010. júl. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, és általában csak akkor kapok észbe, amikor már elkezdtem kimondani a "csúnya" szót. Ezért akkor korrigálok, pl. ku*va helyett: kutyafáját! :-)

Egy ideig külföldön éltem, ott is megtanultam a cifra szavakat. Itthon ezeket bátran használhatom, nem érti senki :-)

2010. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
fasse tudja de kurv@ra leszarom :)
2011. jún. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nyugi! Le merem fogadni hogy sokszor felidegesítenek. Próbálj meg máshogy válaszolni. Én pl azt szoktam mondani hogyha mégis nagyon ideges leszek hogy "rohadj meg!" vagyis hogy hagyj már békén (de szerencsére ez csak olyan heti egyszer fordul elő mert inkább jó társaságot vagy magányt választok rossz társaság helyett )nem pedig mondok rá egy csúnya jelzőt mint pl hülye,nyomorék, prosti....
2017. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!