Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lett csúnya szó az...

Miért lett csúnya szó az "anyád" szó? (olyan mondatba amibe nem rakunk csúnya szót)

Figyelt kérdés
(csúnya=káromkodás)
2009. okt. 7. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha azt mondod valakinek hogy Anyád!!!, azalatt azt érted hogy Menj a k.. anyádba vagy b.. meg az anyád vagy hasonló cifraságok
2009. okt. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kérdésedben ott a válasz. Mert nagyon sokszor sajnos más szövegkörnyezetben vagy anélkül fordul elő az "anyád"....

2009. okt. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mer' neked lehet anyád van, de nekem meg anyukám!


(ezt mondta oszt. társam a másiknak)

2009. okt. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ez csak egy eufemizmus, de ettől még ugyanolyan sértő, hogy nem mondasz ki bizonyos szavakat.
2009. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a szó csak eszköz.. a mondandó a csúnya.
2009. okt. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Mert mindenki tudja, hogy mit akarsz ezzel mondani...
2009. okt. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

egyszer egy fórumon valaki azt kérdezte:-hogyan mondjam meg anyámnak,hogy.....bla-bla.

én válaszolni akartam a saját stílusában hogy vegye észre magát.mert szerintem ne hívjuk a szülőanyát ,anyákmnak.minimum anyukám...na mindegy.írtam neki:ülj le "anyáddal"szembenb és mondd el őszintén.

erre kidobtak a fórumból hogy trágár szavakat használok és ellenkezik a szabályzattal.na ez a gáz.

2009. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert ez gyakorlatilag a másik anyjának a sértegetéséből rövidült le.
2009. dec. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

mert a k.rva anyád helyett sokan lerövidítették, csak annyit mondtak: Anyád!

Ezért vésődhetett az emberek fejébe hogy ha azt mondja valaki "mit vettél anyádnak szülinapjára?" kicsit tiszteletlenségnek számít. szerintem meg az "édesanyádnak" túl nyálas, az "anyukádnak" meg dedós.

2009. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajna ez a helyzet. Én ezért szoktam az "anyud" anyum" szavakat használni. "Mit vett anyud a szül. napodra?" "anyum küldött a receptekért..." kb így :D
2009. dec. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!