Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem jó a Jó napot!...

Miért nem jó a Jó napot! Köszönés? Miért lenne tiszteletlen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 17:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó, ha nem jó, mit akarnál helyette használni? Dicsértesséket vagy Csókolomot? a Jó napot kívánok szerintem tökéletes.
2011. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi vagyok, mert azt mondják, hogy ,,Jó napot!" nincs, csak ,,Jó napot kívánok!"
2011. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Simán jó napotra gondolok! Minek a kívánok?
2011. máj. 22. 17:33
 4/26 anonim ***** válasza:
Minket mindig b*szogatnak, hogy Jó napot KÍVÁNOK! Simán a Jó napot nem elég.
2011. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
A németben is csak Guten Tag! Az angolban is csak Good afternoon! például...
2011. máj. 22. 17:34
 6/26 anonim ***** válasza:
49%

Feltehetőleg azért mert úgy helyes, hogy 'Jó napot kívánok!' ha kihagyod a kívánokat miért ne hagyhatnád ki a jó-t is?


'napot <--- csak lazán, ilyen alapon ezzel sincs baj.

2011. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Minden nyelv más és más, épp ezért ilyen szempontból teljesen felesleges őket összehasonlítani. Ha nem teszed bele a kívánok-ot, akkor ugye kihagyod az állítmányt. És ahogy a Belga mondja: A mondat fő részei az alany és az állítmány.:) Én sem igazán szeretem, ha csak 'Jó napot!'-ot mondanak. Olyan, mintha félvállról vennének, és arra sem vennék a fáradtságot, hogy egy rendes köszönést mondjanak nekem.
2011. máj. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%
Most őszintén, a recepciósokon kívül KI A FRANC MONDJA KI, HOGY jó napot KÍVÁNOK??? Engem is mindig b*szogattak a tanáraim(egy-kettő), de azért is úgy köszöntem.
2011. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért tiszteletlen, mert azt jelzi, hogy annyiba sem veszed a másikat, hogy egy vacak szót pluszban kimondj köszönéskor.

Legalábbis aki tiszteletlennek érzi, annak általában ez a problémája.

2011. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Miért múlik +1 szón a tisztelet?:D:D:D
2011. máj. 22. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!