Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégségben hogy illik...

Vendégségben hogy illik "kikéredzkedni" wc-re?

Figyelt kérdés

Persze nem közvetlen barátok/haveroknál való vendégségre gondolok, hanem kissé hivatalosabb helyen.


Lehet, hogy hülye kérdés, de én mindig zavarban vagyok ettől. Pláne, ha már tudom hol a wc, tehát azt sem lehet udvariasan megkérdezni, hogy "merre van a toalett?". Meg nem is vagyunk olyan sokan, hogy az ember csak úgy elszivárogjon..

Hogy lehet ezt úgy megkérdezni/bejelenteni, hogy ne tűnjön az ember se taplónak, se hülye óvodásnak?


2011. máj. 29. 16:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom ezen mit elhet problémázni? Én mindig egyenesen megkérdeztem hogy merre van a WC, megmondták, és senki nem nézett se parasztnak se bunkónak.


Szerintem inkább az a nevetségesebb, amikor csak kerülgeted, célozgatsz, de nem mondod ki....az olyan mesterkélt, mintha játszanád az agyadat, hogy hűha te aztán nem szoktál pisilni, mi lesz most, ajajajajjj

2011. máj. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, extra méretű pelenkát kell betenni mielőtt vendégségbe mész.Elnézést, ki kell mennem. Ennyi.
2011. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Elnézést! Merre van a toalett? (mivel ez így helységet jelöl)

Elnézést! Merre találom a wc-t?

Elnézést! Merre találom a mellékhelyiséget?


És amúgy ne botorkálj csak úgy! Van még házgyári lakás is ahol egy-két vagy három ajtó is és/vagy 3-4 méter is van a mosdó és a wc közt. És ha több is zárva van, honnan tudnád melyik a wc és foglalt-e ....

2011. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
nézd meg a Borat film idevágó jelenetét, és NE úgy csináld :)
2011. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!