Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság-e ha nem álltam fel...

Bunkóság-e ha nem álltam fel a székely himnusz közben az iskolai trianoni ünnepségen?

Figyelt kérdés
Ma az iskolában trianoni megemlékezés volt, vagyis inkább egy Erdélyt sirató valami. Én Kárpátaljáról származom, ezért felháborítónak tartottam, hogy Kárpátalját, Felvidéket, Délvidéket az ünnepség során meg se említették, s a magyar himnusz után a tömeg a székely himnuszt kezdte énekelni. Ekkor én fogtam magam és leültem. A megemlékezés után két tanárnő is odajött hozzám, és leszidtak, hogy hogyan tehettem ilyet. Én azzal védekeztem, hogy nem vagyok székely.
2011. jún. 1. 20:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 20:18


Ha egy kicsit is ismernéd a magyar történelmet akkor tudnád hogy a hunok vagyis mi egy része letelepedett Erdélyben a többi meg továbbment keletnek és később így tértünk haza a Kárpát-medencében.

2011. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

Drágám, minden himnusz alatt illik állni. És tudod, a székely éppen annyira magyar is, mint te vagy. Nézd, mi lett volna, ha tartással oldod meg? Hány éves vagy? Nem adod meg a tiszteletet, mert nem emlékeztek meg egy tájegységről, ami hozzád tartozik. Ugyanakkor te meg nem tiszteled a Székelyföldet, ha leültél... Így igen, paraszt módon viselkedtél. Szerintem a tanáraid nem harapták volna le a fejedet, ha megkéred őket, hogy hadd szólj pár szót a Kárpátaljáról. "Erdélyt sirató valami"... miért, a tragikusság már elveszett azzal, hogy megemlékeztek róla?

Kedves válaszolók, mi az, hogy idegen himnuszon nem állunk fel? A székely még csak nem is idegen, egy nemzetből származik, pont ez a lényege a Trianonnak... Gratulálok.

2011. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
33%

22:41,

a Trianon ugyanúgy szól -sajnos- a Kárpátaljáról és a Vajdaságról. Csak nekik nincs olyan nagy siránkozó szájuk.

És igen, nekem az én fájdalmam fáj és nem a másé. A két tanár pedig buta, mint a föld. A tudásuk csak eddig terjed.

2011. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a határon túli magyarok közül a karpátaljaiak vannak a legrosszabb helyzetbe.
2011. jún. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

6-os, édesapád téved, nem az a székely himnusz. Elég beütni a googleba, megvan a wikipédián is több változatban:


A közszájon forgó változat:


Ki tudja merre, merre visz a végzet

Göröngyös úton, sötét éjjelen.

Vezesd még egyszer győzelemre néped,

Csaba királyfi csillagösvényen.


Maroknyi székely porlik, mint a szikla

Népek harcának zajló tengerén.

Fejünk az ár, jaj, százszor elborítja,

Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk!

2014. márc. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%
Mi még vasárnaponként az istentisztelet után is elénekeljük, pedig nem Erdélyben élek.
2014. márc. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!