Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sorozatfüggők! Tényleg ennyire...

Sorozatfüggők! Tényleg ennyire fontos egy sorozat, hogy képesek vagytok érte barátokat hanyagolni?

Figyelt kérdés

Sajnos sokan vannak, akiknek jelentősen befolyásolja a tévé az életét. Pl. egyik kolléganőm nem jött velem nyelvtanfolyamra, mert pont abban az időben volt a sorozata a tévében, mint a nyelvórák. És az utóbbi az életét tehetné jobbá, a sorozat pedig nem ad semmit, max. arra a 40 percre. De neki muszáj tudni, mi lesz xy-al a tévében, különben összeomlik az univerzum.


Barátnőm pedig képes volt egy közös programot félbeszakítani, mert kezdődött a sorozata. "ha kihagyok egy részt már nem fogom érteni, mert minden annyira összefügg" - mondta. És szinte én éreztem rosszul magam, hogy a sorozatával egy időben terveztem programot. Hogy képzelem én ezt mégis? ;)


De mi van, ha kihagyok egy részt? Mi van ha nem tudom meg kitől terhes a főszereplő? Mi történik akkor?


Ő egy kitalált szereplő, kitalált élet, miért kellene nekem ezen aggódnom?


Van elég gondom és örömöm a saját életemben, nem kell még egy kitalált világ is. Nekem eszembe sem jutna sorozat miatt átalakítani az életemet, vagy programot lemondani vagy elhanyagolni valakit.


Ti hogy vagytok ezzel?


Sorozatfüggők és nem sorozatfüggők! Ti hogy látjátok ezt? Miért alakulhatott ki ez a függőség?


2011. jún. 21. 16:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Miért a forgatókönyvírók által megírt párbeszédeket kellene jobban élveznem, mint a valóságot? "

Mert az sokszor viccesebb , izgalmasabb vagy tanulságosabb mint amit te egy adott környezetben megtapasztalhatsz.

Hogy kinek mi a minőségi (szórakoztató) sorozat mindenki maga döntse el. Ez ízlések dolga. Nekem pl nem tetszett az office de tetszett az IT CROWD. a House nem jön be de a CSI igen. Ezek meddő viták sztem. Viszont a latin és magyar szappanoperáktól falra mászok. Ezek se nem viccesek se nem izgisek, tanulni sem lehet belőlük viszont borzasztóan népbutítóak. A problémát rikácsolással és szarkavarással oldják meg és a nézőben meg ez marad. Félelmetes...

2011. jún. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Aki ténylegesen függő, annak igen, fontosabb, és ezt nem fogja neked logikusan megmagyarázni, hiszen függőségről van szó.

Aki meg nem az, az szimplán lusta, és erre fogja, hogy miért nem csinál ezt vagy azt.

Arról meg sokféle elmélet létezik, hogy miért lesz valaki függő.

Hallottam már olyan szélsőséges elméletet egy addiktológus hölgytől, hogy már az is függőség, ha az internetet nem csak keresésre és levelezésre használod, hanem csupán szórakozás céljából napi egy óránál tovább ülsz előtte (tehát nem dolgozol). Ja, és szerinte az msn-ezés is függőség, mert "az nem kommunikáció, hogy püfölöd a billentyűket".

Na de ő eléggé szélsőséges ilyen téren, ezen kívül még sokféle nézőpont van a függőségek terén.

2011. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Hát én elmentem volna veled nyelvtanfolyamra meg közös programra. Én csak akkor szoktam sorozatot (letöltve) nézni, ha nincs mit csinálnom. Szerintem barátokkal személyesen találkozni jobb, és fontosabb, mint bármi, ami képdobozban van.
2011. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva csináltam egyszer: Lemondtam egy meséről (igaz, hogy nem sorozat, de több része is van), hogy lemehessek a barátnőmmel játszani.
2011. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Csak a Barátok Közt-et szoktam nézni de legtöbbször a neten, úgyhogy nem gond ha a haverok vagyok és este fél 10-kor érek haza. Bár ilyen ritkán van
2011. jún. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Valóban könnyebb letölteni, vagy online nézni. A "ha kihagyok egy részt már nem fogom érteni, mert minden annyira összefügg" szöveghez annyit, hogy én még csak egy sorozatot láttam amiben ez tényleg így van: A Lost-ot. Az egész egy "picit" túl van bonyolítva, de jó. :D
2011. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én sose tudnék egy közös programot félbeszakítani. Sőt, nem érezném magam úgy hogy én vagyok a hibás. Ha majd alszik egyet rá holnap megbeszélném vele ha ilyen történne.
2011. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én gépen nézem a sorozatokat, azt az egyetlent, amit nézek (You rang, m'lord?). Az öcsémmel nézzük, néha még két részt is lenyomunk belőle egymás után, de van, hogy napokat kihagyunk, és nem dől össze a világ. A tv tényleg tele van reklámokkal, meg amúgy is... van olyan jelenet, amit ötször visszatekerünk, mert mindig szakadunk a röhögéstől.
2011. júl. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"Miért a forgatókönyvírók által megírt párbeszédeket kellene jobban élveznem, mint a valóságot? "

Mert az sokszor viccesebb , izgalmasabb vagy tanulságosabb mint amit te egy adott környezetben megtapasztalhatsz.

-----------------------------


Sajnos nem jött be. Egy sorozat sem köt le annyira, mint a barátaimmal töltött idő. Pedig időközben kipróbáltam pár sorozatot.


Nem vagyunk egyformák. :)


Engem jobban lázba hoz egy párbeszéd, ami valóban megtörténik, még akkor is, ha laposabb, mint amit az írók produkálni tudnak. (bár a vicces beszólásainkról vezetett naplóm nem erről árulkodik :P)

2011. júl. 19. 04:33
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha te ezután barátnőnek nevezed a barátnődet...
2011. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!