Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tegezzünk, hogyan...

Hogyan tegezzünk, hogyan köszönjünk? Megmagyaráznád egy 62 éves (fiatalos) férfinek a magyar tegezési szabályokat?

Figyelt kérdés
Svédországban mindenki tegeződik és most nagyon bizonytalan vagyok 35 év után, kinek hogyan köszönjek, kit tegezhetek. Legszívesebben mindenkit sziával üdvözölnék és tegeznék.
2011. jún. 28. 10:24
1 2
 11/14 napietus ***** válasza:
interneten más, főleg egy ilyen általános információs fórumon. én 29 vagyok, de én sem szeretném, ha egy idegen letegezne. úgy mondják "nem őríztünk együtt libát". és ez igaz is :) akit szeretném, hogy tegezzen, annak fogom mondani, a többi meg magázzon csak.
2011. júl. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

62 évesen nyugodtan magázhatsz bárkit, még a 13-14 éves lányokat is.

Ez a legbiztosabb, ha nem akarsz udvariatlan lenni.

2011. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Kár, hogy az internetezés nem hat erősebben a szokásokra.
2011. júl. 17. 15:44
 14/14 anonim ***** válasza:

Valóban, az interneten teljesen más a megengedett, ott én egységesen a tisztelettudó (nem haverkodós) tegezést alkalmazom, kivéve néhány szakmai fórumon, ahol teljesen bizonyos, hogy 1-2 generációval a többiek "alatt" vagyok, és egyébként is szokásos a magázódás.


Továbbra is magázáspárti vagyok, szerintem a nyelvünkön szépen lehet magázódni, és nekem semmi gondot nem okoz, ha a felnőtt érintkezésben használom. Bár talán én vagyok nagyon régiesen szocializálva.

2011. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!