Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Étteremben mennyi borravalót...

Étteremben mennyi borravalót illik adni?

Figyelt kérdés
Ritkán megyek étterembe sajnos, legutóbb amikor voltam, a számlán rajta volt 15% felszolgálási díj. Akkor pl amellett még kellene külön borravalót is adni?
2008. máj. 2. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De az étterem jogtalanul számolta fel a felszolgálási díjat. Erre hazánkban nincs "lehetősége", hogy számlán jelenítse azt meg.


Amúgy kb. 10-15% hazánkban a reális borravaló. De ha a számlán rajta van, akkor az utolsó fillérig adja vissza a visszajárót!

2008. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
15% szerintem sok. Én 10-nél sosem adok többet. Sőt, minél magasabb az összeg, annál kevesebbet adok arányosan. Pl. egy 6600 Ft-os számlánál 7000-et adnék. Egyébként én is a 10-et célzom meg, ha épp úgy jön ki kerek szám. Én nem bánnám, ha beleírnák a számlába a borravalót, mert utálok számolgatni, persze csak ha mindenhol így lenne, és nem az átverésre mennének. Azt hiszem, ha van élőzene, akkor felszámolhatnak felárat a számlán, de szerintem akkor is kötelességük lenne előre szólni.
2008. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
10%
2008. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán miér illik borravalót adni akárhol is? Az a munkája, azért kapja a fizetését. Én majd szociális munkás leszek, nem hiszem, h fogok borravalót kapni.
2008. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
* vagyis miért
2008. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a számlán tételként borravaló, akkor én szigorúan 0% borravalót adok, de különben olyan 5-10% körül.
2008. máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Étteremben dolgozom, főpincérként. 10 százalék teljesen megfelelő. Ugyanakkor figyelembe vehető az is, hogy az adott helyen mennyit dolgozik a személyzet a kiszolgálásért. Pl egy gyorsbüfében nem érzem, hogy adnom kéne bármennyit is azért az egy perces "szervízért" ami alatt a mikróban megmelegszik a hamburgerem. Ha viszont a felszolgáló kifilézi az asztalom mellett a fogast, na ott már kiejezetten bunkóság nem megadni legalább a 10 százalékot. Egy másik tanács: nem hülyeség megérdeklődni h a pincér kapja-e a jattot vagy le kell-e adnia. Utóbbi esetben sem érzem teljesen indokoltnak a jatt hozzáadását a számlához.
2008. jún. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a számlához automatikusan csapott szervízdíj mellé badarság még többet fizetni.
2008. jún. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
92%
10% az általánosan elfogadott én mindig annyit adtam mindenhol és eddig sehol nem volt belőle probléma
2008. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Illik borravalót adni,átllaában 10 százalékot,de jobb helyeken ezt külön ráirják a számla aljára..ha nem tetszett a kiszolgálás,akkor mondhatod azt h lof.asz a p.icsátokba és viszlát :D
2008. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!