Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem köszönnek azok,...

Miért nem köszönnek azok, akiket ismerek?

Figyelt kérdés
Rengetegszer előfordult már velem, hogy azok az emberek, akik a család ismerősei, tudják rólam is, hogy ki vagyok és pl. a szüleimnél, munkahelyemen többször találkoztunk és köszöntünk egymásnak, az utcán nem köszönnek nekem ( elfordulnak, elkapják a fejüket). Ezt a viselkedést mire véljem? Magamat érzem felesleges embernek, már-már senkinek, akit nem muszáj észre venni.
2011. jún. 29. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem olyan ismerősök, akikkel napi szinten találkozol, akkor szerintem az lehet, hogy hirtelen nem ismernek meg. Ha a munkahelyen köszönnek az természetes, hisz tudják hogy csak te lehetsz. De nekem is például az utcán nagyon rossz az arcmemóriám, gyakran azokat se ismerem fel akikkel napi szinten kapcsolatban állok, hiszen nem számitok arra, hogy ott fog jönni. Szerintem ilyeneken ne akadj fenn. Nem gondolnám, hogy azért nem ismernek meg, mert nem akarnak :)
2011. jún. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha a munkahelyemen találkozunk, akkor beszélünk is egymással,mivel én intézem az ügyes-bajos dolgait, és ugyanez az ember a szüleimnél is megfordul. A másik emberrel meg egy utcában laktunk, egy iskolába jártunk, 10 évvel ezelőtt egy társaságba jártunk. Most meg, mintha üveg lennék, pedig egyiket sem sértettem meg. Az elkapja a fejét szitu pedig a szemkontaktus utáni reakció. Lenne még jó pár példa de ezek történtek legutóbb. Úgy érzem magam, mint akit lenéznek.
2011. jún. 30. 00:02
 3/10 Vree ***** válasza:
De erre te mit reagáltál? Én megálltam volna, szólok hogy vegyenek már észre.
2011. jún. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem szóltam akkor semmit. De, ha megint köszön valamelyik, mert pl. bejön hozzánk, akkor biztosan nem állom meg szó nélkül. Igaz, akkor én leszek a bunkó.

Eszembe jutott egy másik szitu. Van egy barátnőm, csinos , bögyös, ki is rakta lány korában. Mikor velem volt, ott voltak a "menő" csávók is, velem is beszélgettek, jó pofizás ment. De amikor egyedül voltam... Elfelejtettek köszönni is. Én nem szeretem, hogy emberszámba sem vesznek.

2011. jún. 30. 09:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz az emberekkel ilyen értelemben,igyekezz minél függetlenebb lenni tőlük érzelmi téren.önzőek,csak a saját érdekeik miatt jópofiznak másokkal.de megváltoztatni úgysem lehet őket,tehát vádolni sincs értelme,csak saját magadat bünteted azzal,hogy foglalkozol velük.ehhez persze el kell jutni egy bizonyos szintre,hogy őszintén így tudd felfogni a dolgot,nem mondom,hogy egyről a kettőre fog menni.

30/F

2011. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Éppen azért nem köszönnek, mert ismernek !!
2011. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó. Pont ilyen mentalitásúak lehetnek, mint te. :)
2011. jún. 30. 14:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez velem is előfordul és engem is zavar. Sokszor az jár a fejembe, hogy a képébe bámulva azt mondom neki, hogy BUUUUU! A leginkább az zavar, hogy tőlem sokkal fiatalabb azonos nemű ismerősök várják el azt, hogy előre köszönjek. Szerintem igénylik, mert ha nem elfordítanák a fejüket .
2011. jún. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz az arcmemóriám. Sokszor tudom, hogy ezt az embert már láttam valahol, csak azt nem, hogy köszönőviszonyban vagyok-e vele. Mert ha nem, akkor olyan ciki köszönni. Pl. BKV-n sok ismerős arc van, akikkel együtt utazok reggelente, de nem ismerjük egymást.
2011. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez biztosan nem arcmemória miatt van, ebben 100%-ban biztos vagyok.
2011. júl. 1. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!