Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egyesek olyan okosak,...

Üreginyul kérdése:

Ha egyesek olyan okosak, miért a google-re adják az utat?

Figyelt kérdés

Sok teljesen érthető kérdésnél olvasom, hogy néhányan kapásból kioktatják a kérdezőt: Keressen rá a google-on.

Miért gondoljuk azt, hogy a google mindentudó? Veletek nem volt még olyan, hogy hiába kerestetek valamit? Vagy minden egyes kérdésnél ki kéne írnom, hogy a google nem tudja, a könyvtárban sem volt, a barátaim se, vagy a tudakozó se segített?

Nem azért van ez az oldal, hogy megkérdezzük egymástól azt, amire máshol nem kaptunk választ?

Vagy csak ez nem tudatosult mindenkiben?


Nyugi, már utánanéztem a google-on:

[link]


:P


2011. jún. 30. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy mindent tudó?? Senki nem mondta, hogy mindent meg lehet tudni a googlen keresztül. Csak ha valaki felteszi a kérdést, hogy kicsoda XY, akinek ha a nevét beírod Google-ba kijön 80 000 találat, akkor nem kell kitenni kérdésnek.
2011. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szó szerint nem láttam sehol, hogy mindentudó, max.: "A google csodákra képes."

Egyébként tudom, hogy vannak ilyen hiábavaló kérdések, viszont ahogy már írtam, olyan kérdéseknél is találkoztam ezzel a cinikus válasszal, amelyekre például magam sem találtam választ a keresőben... és nem is egynél.


Ha olyan triviális a válasz, mondjuk rögtön kirakhatnának hozzá egy linket(ahogy néhányan meg is teszik), nem tart tovább mint "jól leoltani" a kérdezőt.

2011. jún. 30. 20:38
 3/5 A kérdező kommentje:

Talán a kérdésben nem fogalmaztam teljesen pontosan, bár lehet, hogy az egész kérdés kicsit hiábavaló.

Bocs

2011. jún. 30. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 20:11 vagyok!


Egy kérdés sem hiábavaló, ami felmerül benned.

A Google-t használni is tudni kell. Amikor én nem találtam valamit rajta, sokszor a tárolt változatra kattintva találtam meg, kiemelve az oldal 200. sorában.

Ha végképp nem találsz semmit, jöhet ide a kérdés vagy egyéb fórumokra, ahol majd válaszolnak és a következő ember aki rákeres, már megtalálja, hiszen te egyszer már rákérdeztél és az fennmaradt a neten, így googlen keresztül rátalál. Ez így működik.

2011. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2011. jún. 30. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!