Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bennetek nem zavar, hogy...

Bennetek nem zavar, hogy néhány fiatalember csak úgy a fején lévő sapkában bemegy az orvoshoz, vagy a fönőke elé áll, vagy akár a bankban is fedett fejjel tárgyal az alkalmazottal?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 00:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Engem speciel nem.
2011. szept. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
ha zavar is, mit tudok tenni?
2011. szept. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Annyit h ilyen helyzetben legalább Te ne felejtsd magadon a sapit! Csokit nem kapsz érte, de még megvető pillantásokat se.
2011. szept. 21. 01:10
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

miért zavarna?

ha én lennék a fickó és rám szólnának, visszakérdeznék, hogy már az is baj, ha zsidó vagyok? :D

2011. szept. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok: történetesen nem hordok sapkát, még télen sem. :)
2011. szept. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A divat változik!Lesz ez még rosszabb is.
2011. szept. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy illetlen dolog, de nem biztos, hogy tudataban van. Szerintem lehordani valakit ilyen miatt, na az a bunkosag. Ugyanaz a szitu, mikor valaki valamiert megfeledkezik a koszonomrol, a masik fel erre gunyosan mond egy szivesent. Na ott is a masodik a nagyob taplo.
2011. szept. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 ava87 ***** válasza:

Szerintem is arról van szó, hogy sokan nem tudják. Nem volt előttük ilyen minta. Amikor kicsi voltam, emlékszem, hogy a nagypapám még hordott kalapot. Ha bement valahová, levette, ha ismerőssel találkozott, kalapot emelt. De pl. a szüleim generációja már nem viselt kalapot, akkor már nem volt divat. Ezért nagyon minta sem volt. Most viszont divat sapkát viselni, de azt sokaknak nem volt kitől megtanulni, hogy hogyan is kell hordani.

Más kérdés, hogy vannak, akik vallási/kulturális okokból nem veszik le (nyilván nem mindenki, de ilyen is van). Ez viszont nem minősül illetlenségnek.

2011. szept. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%
Nekem az a véleményem, hogy sapkát, kalapot zárt térben hordani alapból illetlenség (természetesen lehetnek kivételek, vallási okok, fűtetlen helyiség, stb.). Én orvostanhallgató vagyok, és ha a kedves beteg bejönne sapkában a kórházba, azt nem venném túl jó néven, mert az nagyjából annyit jelent, hogy a minimális tiszteletet sem hajlandó megadni nekünk. Persze nem vetetném le vele, ha nem zavarja a fizikális vizsgálatokat, de az illetőt azért rendesen elkönyvelném egy tirpáknak magamban.
2011. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tudod te?egyáltalán ki a tirpák?Vagy kik a tirpákok?
2011. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!