Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lányok, Asszonyok! Ti mennyi...

Lányok, Asszonyok! Ti mennyi pénzt adtok húsvétra a kisebb gyerekeknek? Mennyi az átlag?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 16:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
minekünk van kint az asztalon egy nagy tál tele csokival meg persze pénz is és általában a locsolók kapnak csokit is meg 100-400 ft-kat nálunk itt a faluban szinte mindenhol ez van nekem így tettszik ha el rontjuk a hagyományt ha nem amúgy rokonoknak mi i többet adunk én pl ha meglocsolom tesóm anyukám az már 5000 ft :)!
2009. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én semennyit, én hímest adok, és aki kap, annak dolgozom is vele a bolti csoki melletti saját készítésű kreatív verzión.

A barátaim nem szorulnak rá, meg kinőttek már belőle, rokonok meg messze laknak, anyukám diákjai jönnek esetleg, nekik is csak hímes jár, pénz nem.

2009. ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
egy kisgyereknek semmi értelme pénzt adni... százszor jobban értékelik az édességet! csokinyuszit, csokitojást :)
2009. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem adok pénzt locsolkodóknak!

A gyerekeimet is úgy neveltem, hogy a pénz az nem ajándék.

Amúgy ez a kölnis locsolkodás egy jó nagy hülyeség, ezt nyugodtan ki lehetne hagyni a húsvéti ünnepből. Nem is divat már (szerencsére) lakásról lakásra járni.

Mi is inkább családi körben ünneplünk.


Karácsonykor sem járunk betlehemezni.


Egyszer történt olyan velük, hogy egy új óvodába (egy minisztériumiba) írattam a gyerekeimet és ott húsvét előtt kérték, hogy ünneplőbe öltöztessük a gyerekeket, mert valami ünnepség lesz napközben...

Délután arra mentem a gyerekekért, hogy a kedves óvónénik elvitték a kicsiket a minisztériumba és szobáról szobára járva végigkoldultatták őket, kezükbe nyomott kosárkákkal!

Aztán hazafelé jövet mindent elszedtek a gyerekektől (csokikat, cukrokat, narancsokat, pénzeket)...

Nagyon fel voltam háborodva!!!

Ha tudtam volna erről a "programról", aznap inkább nem viszem őket oviba. Én úgy neveltem őket, hogy ne csináljanak ilyesmit!

2009. ápr. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én akkor is maradok a hagyományos tojásosztogatásnál... Igaz csokiból, mert időm nincs olyan szépeket pingálni.

A nyuszi meg úgyis hoz ajándékot, akkor adjon pénzt az, aki akar.

2009. ápr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Én karácsonyra is pénzt kértem, Rokonoktól kapok 1000-1000FT-ot
2009. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Mi adunk üdítőt, sütit. Mielőtt elmegy kap pénzt(200 Ft-ot) és 1 csoki-, vagy főtttojást.
2009. ápr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!