Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mégis miért nem tegezhetem le...

Mégis miért nem tegezhetem le a tanáraimat?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a baromságot, nem lehet tegeződni suliban, tanárral, mert akkor "tiszteletlen vagy fiam, nem neveltek a szüleid?"

Persze az angolban ott a YOU-TE használja mindenki, mindig. Az angol tanárnak is azt mondom hogy You, és Ő is azt mondja nekem, hogy Íou.

Akkor mi a f****nak találták ki ezt a Maga/ön dolgot? Hogy az idősebbek szívassák a fiatalokat, és lehordják őket?

Komolyan azon múlna a tisztelet, hogy nem azt mondom, hogy "Szerinted" hanem azt hogy "Ön szerint"?

Mert vannak nagyon fiatal tanáraim is, akik most kezdtek el tanítani, és ha nem a tanárom lenne, simán letegezném mert ilyen 25-28 évesek. és én vagyok 18.


2011. júl. 19. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Hát neked szörnyű problémáid lehetnek. 18 éves fejjel miért kell ilyeneken hőbörögnöd? Nem tegezed azt jónapot, nem fogsz belerokkani.
2011. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt is viccesnek tartom, hogy valakinek mondok valamit, és ha magázódás van(ami tisztelet adás... hahaha) akkor 1/3. személyben beszélek hozzá.

Mintha valaki másról beszélnénk.

"Jó napot, hogy van?" DE KICSODA????!

2011. júl. 19. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha angolul beszélsz, nem kell magáznod őket.

Ha magyarul, akkor figyelembe veszed a magyar nyelv sajátosságait. Meg azt, hogy a felnőttek magázzák egymást. Következésképpen:

ha felnőttnek érzed magad, akkor magázod a felnőtteket,

ha gyereknek érzed magad, akkor meg azért magázod őket.

Illemszabály, hogy mindig az idősebb ajánlja fel a tegeződést a fiatalabbnak.

2011. júl. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy nem tanultál németet.

Egyébként a you eredetileg magázódás volt.

Egy korábbi kommentből:

"A valóság az, hogy csak magázódás van, ugyanis a 'you' a töbess szám második személy megnevezése volt eredetileg, és egyben a magázás formája (mint sok más nyelvben). Az eredeti tegezés a 'thou' volt, amely nem véletlenül hasonlít a német 'du'-ra. Azonban idővel kikopott, és csak az irodalmi nyelvben használták, aztán már ott sem. "

2011. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a 25-28 évesek sem szívesen magáztatják maguk, de ez az elvárás mondjuk idősebb tanárok, vagy az igazgató felől.

Ha a diákok sehogy sem tisztelik a tanárt, akkor is ott van neki utolsó mentsváraként a magázás. Ha már verik, leköpik, nem veszik komolyan, kiröhögik, akkor sincs egy szinteni a diákokkal, mert felnőtt és magázzák. Sovány vigasz, de mégis valami.

2011. júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Five Star ***** válasza:
100%
Az angol diák sem azt mondja a tanárjának, hogy "Hey, Charlie", hanem azt, hogy "Mr. Smith!"
2011. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
49%
18 évesen nem halottál még az etikettről? Persze, tegeződve is lehet valaki tisztelettudó, és magázódva is lehet hajtani valakit a pics@ba. De az illem, azt diktálja, hogy bizonyos szituációkba magázzuk azt is, aki nem sokkal idősebb nálunk. Ha bemegy valahova (bank, hivatal) és fiatalabb nálam az alkalmazott és ráadásul hölgy, nem biztos, hogy letegezem. Volt rá példa, hogy "Szia"-t köszöntem, erre ő "Jó napot!". Mivel nem vagyok bunkó, természetesen köszöntem még egyszer, már "Kezét csókolom"-ot. Azóta legtöbbször így indítok. Hogy miért? Mert ez az illem és kellemetlenebb az első verzió után helyesbíteni, mint egyből magázódva indítani.
2011. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
Komolyan mondom, a mai fiatalok egyre h.ülyébbek...
2011. júl. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!