Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy a családi címer sznob dolog?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 21:58
1 2 3 4
 31/34 napietus ***** válasza:
46%
melyik kérdésre? amúgy ha Habsburg Mihály főherceget főhercegként emlegetem, az hagyománytisztelet. ha magamat most így hiretelen grófnőnek kezdem szólíttatni, az sznob dolog, mert az őseim nem grófok voltak. érzed ugye a különbséget?
2011. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Persze. De lassan kezd kialakulni az igazi kérdésem:D Tehát ha a szóban forgó jelkép nem a szó hétköznapi értelmében vett címer, inkább jelképnek, vagy logónak nevezhető ( pl. egy bármilyen kép, ami esetleg nem is hasonlít az egykorvolt nemesi címerekhez) akkor kevésbé valószínű, hogy bárkinek az "úrkodás" után való vágy jutna eszébe róla, tehát így elveszti a negatív jelentését?
2011. júl. 21. 10:25
 33/34 napietus ***** válasza:
ha inkább céglogóhoz hasonlít, akkor nem. bár értelmét továbbra sem látom, a családi összetartozás nem ilyenben nyilvánul meg. eleve a név közös, szóval nem kell ezt ragozni.
2011. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
100%

A családi címer szerintem nem sznob dolog és nem is egyedi. Én úgy tekintek rá mint hagyatékra. Ha esetleg a felnövekvő poronty nem érdemli meg ezzel a hagyatékkal visszaél. Például felsőbbrendűnek érzi magát tőle vagy esetleg beleveszi a csajozós dumák leltárába valahogy így, hogy :

"Tudtad, hogy egy királlyal is lehetnél? Címerem is van ám!" vagy hasonló na az nem sznob hanem undorító dolog. Egyszerűen ősei hagyatékát tiporja a sárba az ilyen. Nekünk nincsen családi címerünk de van valami amit örököltünk egy név. A János. A családunkban amióta csak vagyunk mindig volt egy János. Vezetéknév is állandó volt természetesen. Én János vagyok, Apám János, Nagyapám János volt, az Ő apja is János volt és így tovább. Továbbá még a névvel együtt járt a hasonló személyiség is. Nem sokban tértünk el egymástól még a haj és szemszín is mindig stimmelt. Barna haj,kék szem.

2011. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!