Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A 21. században megfordul a...

A 21. században megfordul a kocka?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy ma már szinte mindenhol a lánynak kell kezdeményeznie. Egy-két kivételt ismerek csak. A lánynak kell megkérnie, hogy járjanak, neki kell randevút kezdeményeznie, és olyannal is találkoztam, hogy az első csókot is neki kell kezdeményeznie. A sulival tartottunk egy kis táncestet, és kb 10 olyan fiú volt, aki felkért lányt táncolni. A többi meg ott ült, és várták, hogy a lányok menjenek oda hozzájuk. Nekünk kellett megkérni őket! Amikor itt gyik-en is vannak olyan kérdések, hogy a nőknek több dolguk van... Akkor a férfiak válaszolnak, hogy de a mi dogunk a kezdeményezés... Hát már ez is a mi feladatunk lesz?
2011. júl. 24. 19:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
21%
Az egyenjogúság új terheket rótt a nőkre. Ti akartátok...
2011. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Jajj miért jösztök folyton ezzel az egyenjogúsággal? Most nem az volt a kérdés. Akkor tessék: a nők kérték az egyenjogúdágot, most a férfiaknak már dolgozniuk sem kellessz, csak ülni a TV előtt, meccset nézni, meg sörözni. Ennyi lesz a dolguk, a nőknek meg halálra kellessz gürizniük magukat. MOst boldog vagy? Akármilyen kérdést teszünk fel, jöttök az egyenjogúsággal.
2011. júl. 24. 19:55
 3/38 A kérdező kommentje:
Más mondanivalód nincs?
2011. júl. 24. 19:55
 4/38 anonim ***** válasza:

Az egyenjogúság az más, egyébként meg francokat van egyenjogúság soha nem is lesz. :) Már, ha azt nézzük, hogy még mindig elnyomásban élnek sok helyen a nők.


Én azt mondom az nem baj, ha a nő kezdeményez , néha...

De hogy az én példámból kiinduljak, hogy kb 10 alkalomból 10x nekem kellett volna odamenni mindig kezdeményezni. Az nekem is már egy kicsit fura. :) De hát ez van.

2011. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
MI bajod van az egyenjogúsággal? Hát persze: csak a férfiak szavazhatnak, nekik lehet jó állásuk, a nőknek már nincsenek is jogaik, ők az alsóbbrendűek.
2011. júl. 24. 19:57
 6/38 A kérdező kommentje:
19:56- Teljesen igazad van, jó, hogy nem csak én látom ezt így. EGyébként még az egyenjogúsághoz visszatérve: az iszlám vallásban sem egyenjogúak még a nők a férfiakkal, és néhány országban (pl Kína, Észak-India, DÉl-Kórea) ha megtudják, hogy lány lesz a baba, elvetetik, mert ugye fiú-nagyobb hozomány.
2011. júl. 24. 20:01
 7/38 Vree ***** válasza:

Szerintem a férfiak mindig is kicsit maflák, és a nőknek kell őket rávezetni a dologra a legtöbb társas helyzetben. :)


Ez messze nem újkeletű dolog, ha engem kérdezel.


Annak kifejezetten örülök és üdítőnek találom ha egy lány kezdeményez és nem csak kéreti magát (már ha megfelelő stílusban teszi, ugyanúgy mint egy férfinál), de ez ritka eset. Szerintem nem változott jelentősen semmi.

2011. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
60%
Nem fordul meg a kocka. Nagyon jó, ha elfogadják a nők, hogy néha ők is léphetnek ilyenkor.
2011. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
51%

A lányok manapság keménynek mutatják magukat és félelmetesnek tűnnek a szépségükkel, a brutális sminkeléssel, igen a fiúk megijednek és érthető is, már nem egy törékeny lányt látnak, akihez odamehetnek, hanem egy amazont, ahogy a márkás cuccaiban pókerarccal mászkál. MÉGIS MI A MEGLEPŐ ABBAN, HOGY SENKI NEM MER ODAMENNI?


Arról, pedig, hogy a fiúk nem mernek felkérni lányokat táncolni: Elég egy fiúnak egyszer azt hallania, hogy "de ciki" és a büdös életben nem fog felkérni senkit, mert az rögzül belé, hogy ciki felkérni valakit.

A nők története a legnagyobb zsarnokság története, a gyengék uralma az erősek felett.

2011. júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
50%
Nem hogy nem kérnék fel soha lányt táncolni, de azt is elutasítanám, ha engem kérne fel. Mondjuk nem is megyek olyan helyre, ahol táncolni kell, de ha netán olyan helyzetben vagyok, hogy mégis arra kerül a sor, mindig én vagyok az egyetlen, aki nem táncol senkivel.
2011. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!