Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A 21. században megfordul a...

A 21. században megfordul a kocka?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy ma már szinte mindenhol a lánynak kell kezdeményeznie. Egy-két kivételt ismerek csak. A lánynak kell megkérnie, hogy járjanak, neki kell randevút kezdeményeznie, és olyannal is találkoztam, hogy az első csókot is neki kell kezdeményeznie. A sulival tartottunk egy kis táncestet, és kb 10 olyan fiú volt, aki felkért lányt táncolni. A többi meg ott ült, és várták, hogy a lányok menjenek oda hozzájuk. Nekünk kellett megkérni őket! Amikor itt gyik-en is vannak olyan kérdések, hogy a nőknek több dolguk van... Akkor a férfiak válaszolnak, hogy de a mi dogunk a kezdeményezés... Hát már ez is a mi feladatunk lesz?
2011. júl. 24. 19:35
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Már miért lenne a házasság meg a párkapcsolat kihasználás?
2011. júl. 25. 13:36
 22/38 anonim ***** válasza:
0%
Mert akár szeretjük a másikat, akár nem kihasználjuk, mind anyagilag, mind érzelmileg, hogy aztán x év után elhagyjuk, vagy összevesszünk vele valamin.
2011. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
0%

Én írtam a női öntudatosságot.


Női túlzott öntudatosság alatt azt értem, amikor hatalmas nagy egóval, hatalmas nagy pofával mindig mindenről megmondja a tutit, arról is amiről fingja sincsen, és ezt a véleményét ráadásul próbálja másokra ráerőltetni, ezen kívül hatalmas elvárásokat támaszt a férfiakkal szemben, semmi sem jó neki, ha valamit így nem szeret, akkor az ellenkezője sem jó, a középút sem jó, semmi sem jó neki. Sokkal okosabbnak és szebbnek képzeli magát, mint amilyen. Öltözködésében is ezt a hatalmas nagy öntudatosságot sugallja. Amiket felsoroltam férfiakra is lehet jellemző, de sokkal kisebb mértékben.


És nem, nem vagyok nőgyűlölő, én a kedves, szerény, barátságos és szép nőket kedvelem. Erre szokták mondani az öntudatos nők, hogy a buta libákat. A valóságban azonban a szerénység gyakrabban jár ésszel, mint a nagyképűség, férfinél és nőnél is. Barátnőm pedig belefér az általam leírt ideálba.

2011. júl. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Értem már mit akarsz mondani :) EGyébként a beképzelt, magukat főnöknek tartó r*bancok csinálják ezt, és ebben teljes mértékben egyetértünk.
2011. júl. 26. 08:17
 25/38 anonim ***** válasza:
20 evvel is ugyanez volt egy iskolai tancon. Fiuk felosebbek, szegyenlik magukat a tanar es a tobbi fiu elott. A fiuknak egy buli nem feltetlen a tancolasbol all. Jol erzik ok magukat, ha nem is tancolnak. Az erettebb korosztalyban mar nem kell a lanyoknak kedemenyezni, a ferfiak tudjak hogy mit es hogyan csinaljanak. Ha nem, akkor nem erdekli ot a no. Nem kell ezt cifrazni, nincs kulonlegesebb magyarazat.
2011. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
15:04- Ezt értem, de akkor meg ne gyertek azzal, hogy a ti dolgotok a kezdeményezés!
2011. júl. 30. 16:27
 27/38 anonim ***** válasza:
Én soha nem tudnék kezdeményezni egy férfinál, egyszerűen nem menne.Meg amugy is, nincs szükségem egy olyan "férfira", aki ahoz is gyáva, hogy megszólitson.
2011. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit sematikusan látod a dolgokat, kérdező. Mondom én ezt a amgam 19 évével, de elég sokat tudok erről a dologról, ezért leírom, mit gondolok.


1. Nincs miért aggódnod. A két szerep megfordulni nem fog, max kiegyenlítődni. Az egyenjogúság ugyanis nem az, hogy a nő is kezdeményezhet és itt jön a második pont:


2. Kicsit rosszul ítélitek meg az egyenjogúságot. Az egyenjogúsággal a nők nem egyenlő jogokat akartak vagy értek el. Becsapták magukat is. Ugyanis az lett a céljuk, hogy férfivá váljanak. A nők attól nem lesznek egyenjogúak, hogy a lány is felkérheti a fiút, csak kifordultak. Az a helyzet, hogy bár igaz, hogy a nők erős elnyomásban voltak, idővel a mozgalom átesett a ló túloldalára és teljesen elvesztette eredeti szerepét. A nők azt akarták, hogy egyenlő politikai jogaik legyenek, egyenlőként ítéljék meg őket. Ez pedig lassan átalakult olyan módon, hogy a társadalmi szerepük is egyenlő legyen. Na és itt van a hiba. A nők és a férfiak ugyanis biológiailag NEM egyenlőek. Az évezredek során azért fejlődött ki a férfiaknak erősebb izomzatuk, erősebb térbeli érzékük, jobb vezetői ösztönük, csapatszellemük, problémamegoldó-képességük, hogy ők dolgozzanak, ők végezzék a "nehéz munkát", ami az őskorban az állatok elejtéséből, később a földműelésből, még később mindenféle mesterségből állt. A nőkre ezalatt ugyanilyen fontos szerep hárult: őrizték az otthont, nevelték a jövő generációt, ellátták a férjeiket, mintegy kiegészítve az ő feladatkörüket. Na mármost ahogy átléptünk a modern korba, a mezőgazdaságot felváltották az irodai, szellemi munkák, és a nők is helyet követeltek, ahogy nőtt a személyes szabadságuk. Arról van itt szó, hogy társadalmilag fontosabbnak ítéljük meg (sajnos) a férfiak végezte munkákat, az ő feladatkörüket, míg a nőt elnyomásban tartottuk (politikai jogok hiánya), így érthető módon a szabadság növekedésével a nők ki akartak törni. Csak közben mindent el akartak érni, ami a férfiaknak szabad, ami abból a hibás elgondolásból ered, hogy a férfiak világa jobb. Érted? Az, hogy a mai lányok isznak, káromkodnak, felkérik a fiúkat, a nők karrieristák, természetellenes, és az áll mögötte, hogy a nők kétségbeesetten be akarják bizonyítani: vannak olyan jók, mint a férfiak. Ez így is van, de nem a fiús dolgokban. Itt látható, hogy a nők nem egyenlőek akarnak lenni, hanem férfiakká akarnak válni, csak mert társadalmialg azt tartjuk felsőbbrendűnek, de ettől ez még természetellenes. Nincs azzal semmi baj, hogy a nő főz és tartja a háztartást. Nincs azzal semmi baj, hogy a nő nem épít karriert, nem alapít országokat, mert az ő feladata legalább olyan fontos: ő áll a férfi mögött. Ezért baromi kifordult és buta dolog ezt az "egyenjogúságot" erőltetni, mert a nőkből sosem lesznek férfiak, de nincs is szükség rá. Mi meg nem tudunk gyereket szülni és táplálni őket.


Szóval az egyenjogúságosdi helyett inkább rá kéne jönni, hogy a nők szerepe ugyanolyan fontos, és akkor talán nem lenne az, hogy a nők kétségbeesetten utánozzák a férfiakat. Hozzáteszem, ez még meg is zavarja a férfinemet. Engem is rohadtul irritál egy káromkodó, piáló lány. Azt mondjátok, szexista vagyok? Nos nem, egy pletykáló, lányosan vihogó fiú is ugyanennyire irritálna. Csak ilyet nem látok, mert nem divat.


Szóval azért van itt gonda kezdeményezéssel, mert a fiúk nem tudják, hogy "most mi van". A lányok körében többé nem az ártatlan, visszahúzódó szende lány az ideál, aki várja a kezdeményező fiút, hanem a fiúsan nagypofájú, erőszakos ribanc. Én egyébként kezdeményezek az olyan lány felé, aki úgy látom, hogy megérdemli. Szerintem egyébként azért is tutyimutyi sok fiú, mert nem látnak példákat és nem kapnak nevelést. Kíváncsi vagyok, hányan tudják például, hogy bemutatkoznásnál a fiatalabb mondja a nevét először, de az idősebb nyújt kezet. Ilyen kis aranyszabályokat valahol kellene tanítani, mert kivesznek.

2011. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Tutyimutyi férfiak mindig is voltak és lesznek. Ha nem jön be ez a típus, nem ilyet kell keresni, mert akkor rád marad a kezdeményezés.
2011. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

19:12- Ezt jól megfogalmaztad, köszi a kimerítő választ :)

De azt veszem észre, hogy ma már egy fizetésből nem lehet megélni, és az ismerőseim is megszólják azokat a nőket, akik nem dolgoznak, hogy nincs semmi dolguk. Pedig én mindig is azt mondtam, hogy szívesebben vagyok itthon a gyerekeimmel, minthogy dolgozzak. Főznék, mosnék, takarítanék, a kertben munkálkodnék (és ezt mind szívesen csinálnám), tehát nem lógatnám a lábam, de ott az a fránya munkahely. Jó lenne, ha úgy lenne, mint régen: a nők itthon lennének a gyerekekkel, házimunkával, a férfiak keresnék a pénzt. Szerintem ez nagyon jó lenne. De ki hogy látja.

2011. júl. 30. 20:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!