Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Átadod a helyed a buszon a...

Átadod a helyed a buszon a rászorulóknak?

Figyelt kérdés
Én megmondom őszintén helyzettől függ.. általában igen, de van amikor annyira fáradt vagyok hogy egyszerűen nem tudok állva maradni a 25-30perces úton (5-ős busz) és nem adom át..
2011. aug. 4. 20:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Terhes nőknek, kisgyermekeseknek, törött láb, stb. betegeknek, nagyon idős embereknek átadom.


A nálam is fittebb átlag nyuggernek NEM adom át.

2011. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Off

Vree , azt hittem leanyzo vagy.

2011. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

kismamáknak, beteg embereknek, KEDVES öregeknek átadom szívesen.

de mikor elvárja az öreg nyanya azért sem adom át! egyre több a paraszt öregember..

kérni lehet, követelni nem!

2011. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Általában én is úgy vagyok vele, mint a kérdező. De én nem csak 30 percet buszozok.

Általában egy fárasztó nap után haza megyek (BKV: villamos, hév). Utána indulok vissza, hév, busz, kb háromnegyed-egy órás zötykölődés. Utána vonat 3 óra, 240km. (Szerencsére IC, de már volt nem egyszer, hogy eladták a ugyan azt a helyjegyet másnak is, meg olyan is, hogy a három órás utat 8 óra alatt tettük meg.) Majd este, éjszaka, vonatról leszállva fél óra várakozás megint a helyi buszra, sötétben, esőben, hóban, szélben. Igaz innen már csak 10 perc az út a helyi busszal.

Mindezt megcsinálom hetente kétszer. Olyankor nem vagyok annyira előzékeny a helyátadásban, mint általában csak sima fél-egy óra helyi közlekedéskor.

2011. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

szeretem ha megtisztelnek azzal, hogy megkérdezik, hogy felállnék e. Ugyanis ezzel azt jelzi hogy q****a szüksége lenne a helyre, de nem olyan pofátlan hogy követelje, mert lehet nekem is szükségem van az ülésre. Ha megkérik átadom de ez ritkáén van. Idős emberek akik már szinte Oslo-ban vannak azoknak egyértelműen ha lehetséges. Szúrós tekinteteket igyekszem nem észre venni.

Volt olyan hogy 2-3 kisgyeremekes anyuka, kistestvér már úton volt. Frissen nyugdíjazott (hacsak még mindig nem dolgozó) néni nagyon kinézte a helyemet én meg felálltam, már vette a levegőt hogy szóljon, én meg intettem az anyukának hogy tessék csak. Az idősebb hölgy meg kényelmetlenül érezte magát, látszott rajta. Mert közben rájött hogy azért mégis a kis kölköknek jobb ha leülnek, mert a tömegben köz- és önveszélyesek lehetnek.

Egyébként ha állok meg sok idős hátsó feszül nekem, főként idős hölgyektől. Csinos lánynak tartom magamat, de ennyire azért nem.

2011. aug. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%
A vén trógereknek nem adom át. Kész. Lemelózod a beled, mennél haza, nem állsz a lábadon, jön a nyugger, egész nap vakarta a p*csáját mert semmi dolga nem volt, és pont csúcsidőben jut eszébe temetőbe menni meg meglátogatni az unokahúgát. Csúcsidőben, amikor színültig van minden hullafáradt emberekkel. Ezt a nagy LÓF*SZT adom át a helyem.
2011. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
65%
Én senkinek sem adom át. Ha látom hogy valami öreg száll fel, mellém nem engedem ülni ha egyedül utazom, nem hogy átadjam a helyem.
2012. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A kismamáknak igen.Meg törött lábú embereknek.Meg a tényleg rászoruló idősnek aki KEDVESEN kéri a helyet és nem pedig követelve.Akik elkezdenek nekem ott követelőzni annak beszólok rendesen nem egy nyuggert küldtem már el melegebb éghajlatra, motyog valamit magában és elment a jármű másik részébe.Annyira nehéz szépen kérni?Amelyik követelőzik meg böködi a lábamat a botjával annak én ugyan nem adom át soha.
2012. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekeknek (olyan 11-12 éves korig), terheseknek mindig, általában időseknek is, kivéve ha párducmintás naciban és 10 centi sarkú cipőben kocog a 70 éves néni.
2012. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen!
2012. márc. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!