Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek mióta lett divat...

Attila1025 kérdése:

Szerintetek mióta lett divat napbarnítottnak lenni és mit jelképez?

Figyelt kérdés
Régi korokban az volt a büszkeség, ha valaki fehér volt, a nemesek büszkék voltak rá, hogy nem kell dolgozniuk és nem kell a napon lenniük. Manapság viszont az az égő, ha valaki nyáron hófehér. Szerintem manapság pont a barnaság jelképezi a szabadságot, a tehetősséget, hogy valakinek van ideje és pénze a napon dögleni, a fehérek pedig általában az irodai dolgozók, akik 5-kor indulnak haza a melóból... Szerintem valamikor az ipari forradalom és a 2. világháború között változhatott meg a dolog.
2011. aug. 13. 14:49
1 2
 11/16 napietus ***** válasza:
én mondjuk utálok napozni, a világ legunalmasabb tevékenysége. de úszás meg vitorlázás közben is lehet barnulni szerncsére :)
2011. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Állítólag Coco Chanel vezette be a barnaság divatját még 1923-ban, amikor véletlenül sem szándékosan, elaludt a napon és csoki-barnára égett, ezzel indította el a barna bőr divatját, ami még ma is tart." :D

by Google

2011. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szóval a franciák indították el, Coco Chanelt utánozták a státusza és az irigyelt életstílusa miatt. A másik példakép a néger Josephine Baker énekesnő volt, szintén francia. Ez szimbolizálta a divatot,luxust,egészséget. Teljeskörűen a 1940-es években kezdték propagálni női magazinok a napbararnítottságot, fokozatosan csökkent a fürdőruhák mérete, 1946-ban jött divatba a bikini.
2011. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de rühellem az olyanokat, akik vizslató tekintettel végigmérnek és megkérdezik, miért nem megyek strandra, mert olyan fehér vagyok.Mintha az kötelező lenne...
2011. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én azt az elméletet tudom, hogy amikor az ipari forradalom után átalakult a társadalom, akkor változott ez. A dologtalan nemesség ugyanis meg akarta különböztetni magát a proliktól. Amíg a parasztok a mezőn dolgoztak és barnák voltak, addig felsőbb körökben a fehér bőr volt a divat. De amikor a parasztokból betanított munkások lettek, akik a gyárakban dolgozva fehérek maradtak, akkor már a barna bőrrel tudták megkülönböztetni magukat.
2011. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Micsoda idiótaság!Egyszerűbb lett volna, ha ráírják egy táblára, hogy "nemes vagyok" és a nyakukba akasztják :D
2011. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!