Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha tudok valakiről aki tömeges...

Ha tudok valakiről aki tömegesen dolgoztat románokat feketén, itt Magyarországon, kell e bármit is tennem?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen.
2009. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Neked baj?Előled veszi el a munkát?Te akarsz a helyére jelentkezni?Akkor jelentsd be.De nem hiszem hogy a helyére pályázol, csak rosszindulatú vagy. Magyar mentalitás.Milyen szép is lenne, ha az összes illegális magyar dolgozó külföldről haza küldenék, ugye?
2009. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Szerintem a második válaszoló rossz oldalról közelítette meg.

Engem nem az zavar, hogy esetleg előlem, ismerősöm elől veszi el a munkát, hanem az, hogy én fizetem az adót, utánam rendesen be vannak fizetve a járulékok, míg ő nem járul hozzá a nagy közös kalap megtöltéséhez.

És mindegy, hogy milyen nemzetiségű. Nem csak arról van szó, hogy ilyenkor a magyar melós elől veszi el a munkát, hanem arról, hogy a melóst kizsákmányolják. Mert nem fizetnek utána semmit, így ha ne adj isten, ráesik a lábára egy tégla és eltörik a lába, akkor vagy zsebből fizetheti az eü. ellátást, vagy hazakullog, ahol valószínű szintén zsebből fizet, a munkából kiesik .... ezt még lehet cifrázni.

Nem arra kell egyből gondolni, hogy savanyú a szőlő, dögöljön meg a szomszéd tehene is.


Az, hogy kötelességed-e? Nem tudom. Én bejelenteném.

2009. ápr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

második vagyok.Elég ellentmondásos az írásod.

Miért kéne neki a MI kalapunkba beleadni bármit is? Ő mit kap cserébe?Merthogy eü ellátást ugye nem kapnak, "mehetnek haza vagy zsebből fizethetik".

Tehát nem is értem mi a gondod.Keseregj inkább azon, hogy a sok dolgozni nem akaró segélyét fizeted, fizetem.Ha lenne magyar aki elvállalná a munkát , nem kellene vendégmunkásokat hozni.De nem tömörülnek a magyarok.Inkább ők is kimennek, jobb fizetésért.Sokan ott sincsenek bejelentve.És?hallottál már olyan magyart aki azért jön ahza mert bejelentették?Hát persze hogy nem, mert a fejlettebb országokban máshogy gondolkodnak az emberek.

2009. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Senkit nem fognak elküldeni a kórházból ellátatlanul azért mert nincs biztosítása. Ellátják, ami költségét utólag valaki fizeti: vagy ő, vagy te és én és a többi adózó.

És majd ha nem lesz aktív dolgozó, gondolod, hogy hazamegy, hogy a saját országa tartsa el?


Ha lenne magyar aki elvállalná... kezdetű mondatodra: ha te egy munkáltató lennél kit alkalmaznál szívesebben, egy magyar melóst, aki többet kér vagy egy külföldit, aki fillérekért elvállalja, mert még mindig többet keres, mint otthon? És ugyanez a helyzet a külföldön illegálisan munkát vállaló magyarokra is.

Nem a vendégmunkásokkal van bajom, hanem azzal, hogy kizsákmányolják őket és mindenkit, aki nincs bejelentve.

Egyszerűen bosszant, hogy az a munkáltató olyan embereken szedi meg magát, akiknek nincs sok lehetőségük pattogni.

2009. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Biztosan állíthatom, hogy az illetőnél lenne magyar jelentkező munkára, de ő a románokat dolgoztatja olcsóbban, és így nem kell semmilyen járulékot fizetni utánuk. A kórházas dologra annyit tudok mondani, hogy a médiában is benne volt, hogy nagyon sok külföldi kap ellátást magyar kórházakban úgy, hogy azok utána nem fizetik azt ki, és nem is tudják behajtani rajtuk, pl az átutazóban lévő külföldiek.
2009. ápr. 21. 14:30
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Na most ennek is megvan ám az oka. Sajnos eza rohadt ország ma ott tart, hog yegyszerűen teljesen legá

lisan ha dolgoztatsz akkor nem is éri meg, azaz inkább ne csinálj semmit, mert jobban jössz ki anyagilag, ha egész nap otthjon csak tv-uzel, mintha megmozdulsz és netán még dolgozni is akarsz legálisan.


Nem hiszem hogy az ő hibája lenne, nyilván megvan a maga oka, miért olyanokat szerez akiket ...


Tudod te egy legálisan bejelentett dolgozó után miket kellene fizetnie egy munkáltatónak?? Na nézz utána, aztán majd eldobod magad.


Ez ma magyarország kérem szépen.

2009. ápr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, hogy mit kell fizetni egy legálisan dolgozó után. Csak akiről most szó van, minden csak nem szegény ember, aki nem tudná kifizetni a járulékokat.
2009. ápr. 22. 09:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát ezt kívülállóként nem tudhatod annyira, én kitartok amellett, hogy megvan rá az oka nyilván, hiszen te magad mondod, hogy lenne rá magyar jelentkező is. Hát akkor ?
2009. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Kiváncsi voltam mit szólnak mások a fekete munkához, ezek szerint rendben van a dolog. Hát akkor, hajrá :) Nekem is van egy csöpp vállalkozásom de sose gondoltam volna feketemunkásokat bevonni, de lehet tényleg jobban kijönnék én is anyagilag. Ezt még átkell gondolni.
2009. ápr. 23. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!