Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez mennyire volt illetlen dolog?

Ez mennyire volt illetlen dolog?

Figyelt kérdés
Az hogy a buszon utaztam, álltam és mellettem az ülésen ketten ültek egymás mellett, de aztán az egyik felállt hogy leszálljon a buszról és akkor én meg egyből elfoglaltam a helyet ahol ült? Ez bunkó dolog volt tőlem? Vagy teljesen normális dolog? 16/F
2011. szept. 7. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális dolog volt.
2011. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha esetleg veled együtt egy 70 éves néni is rástartolt a felszabaduló helyre, akkor kifejezetten tahó dolog volt.
2011. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Senki nem készült oda leülni csak felállt aki ott ült mellettem miközben én álltam addig, én meg leültem aztán oda.
2011. szept. 7. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mint a volánosok törzsutasa, csak azt tartom bunkóságnak, ha még lényegében fel sem álltam, valaki már tolakodik oda és szinte ellök avagy az ölembe ül, mert neki annyira fontos azonnal megkaparintani azt a helyet.


A másik, többnyire így látásból ismerjük egymást a "törzsutasokkal", egyszer egy csaj állt mellettem, én ültem, előttem meg tán az öccse ült egy haverjával, nem tudom. A kemény 10 km-s útból még 2 sem ment el, amikor már az volt a téma, hogy figyeljék csak meg, majd mindjárt felszabadul itt is egy hely, aztán ő letud ülni. De ilyen atom lekezelő stílusban, mintha ő sz*rta volna a spanyol viaszt és neki azonnal át kéne adnom a helyemet, vagy nem tudom. Őszintén gondolkodtam rajta, hogy inkább fennmaradok a buszon és teszek egy 50 km-es kört, csak azért hogy ne szabaduljon fel a helyem számára... :D


Ezeket bunkóságnak tartom, de amúgy ha leszáll valaki, akkor miért ne ülhetne más a helyére persze?

Mondjuk ebben is van némi illem, pl ha ott áll az ülés mellett még az illető és beszélgetnek, akkor nem illik közéjük vágni, hogy "heló szija leülök", illik megvárni azt a 3 másodpercet, amíg a busz megáll és ők elköszönnek egymástól, de ha ilyen sem volt, akkor teljesen oké! :)

2011. szept. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!