Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szóltatok volna? (normális...

Szóltatok volna? (normális választ)

Figyelt kérdés
Ma épp a jegyeket ellenőriztük, hogy kinek milyen van eddig..és nekem egy kettes és egy ötös helyett, két ötös helyett volt beírva. Én rögtön szóltam, a többiek pedig leidiótáztak, hogy lehetek ilyen hülye, mert így tuti én leszek a következő felelő és az átlagom is romlik.
2011. szept. 22. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kevés a becsületes ember. Aki pedig kisebbségben van, azt nem szereti a többség.
2011. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Persze, hogy nem. Volt már ilyen eset velem is.

Sőt olyan is, hogy kiosztotta a tanár a dogát, de nem kérte vissza, és mi kellett, hogy bediktáljuk a jegyeket és egy jeggyel jobbat mondtam. Nem derült ki sose. :D

Mondjuk mindettől függetlenül átlagban jó tanuló (4.2-4.6) voltam.

2011. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Én is lelkiismeretes típus vagyok, de az ilyen lehetőségeket nem hagytam ki a suliban! :D
2011. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is szóltam volna.

Szerintem helyesen tetted, annak ellenére, hogy a közgondolkodás az osztályotokban ezt nem így "értékelte." Ezzel te ne törődj!

Tanulj továbbra is amilyen szorgalmasan csak tudsz!

Egy tanár, egy nevelő pedig az ilyen tanítványát csak becsülni tudja, a becsületességeddel nem fog visszaélni.

Lehet, éppen ő fogja kezdeményezni a kettes jegyed kijavításának lehetőségét..

2011. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Én eddig valahányszor becsületes voltam, mindíg ráb@sztam a becsületességre.A tanárok kifejezetten nem díjazták a becsületességemet,de tanultam az esetből.Ha valaki úgy vét hibát, hogy azzal nekem kedvez, én ezt elfogadom az élet ajándékaként és befogom a számat!

Ha szólsz a tanárnak, nem fog megdicsérni, inkább megsértődik, mert észre merted venni, hogy hibázott.Ezek arra nagyon érzékenyek, úgyhogy örülj és maradj csendben szerintem.

2011. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Szép dolog, ha valaki becsületes, de őszintén én olyan retek általános és középiskolákba jártam, ahol a tanárok egyáltalán nem érdemelték meg a figyelmességet, ugyanis ők sem tettek volna meg semmit diákjaikért..

Pl. ehhez hasonló esettel biztos vagyok benne, hogy többen is találkoztak. Mikor az ember két jegy között van félévkor, és erre a tanár azt mondja, válaszd a rosszabb jegyet és majd év végén, ha újra kétesre állsz fölfelé kerekít. Tesóm mondta mindig, hogy a jobbat válasszam, mert a tanár el fogja felejteni mit ígért.. én meg áh, nem, becsületes leszek. Erre év végén mindig az jött "Hát félévkor is 3-ast kaptál, így most sem adhatok 4-est."


Szóval szerintem jobb, ha az ember fiatalon is tudja kivel szemben érdemes elővenni a becsületes formáját.. Nekünk a jövőnk függhet az év végi jegyektől a tanárnak meg sokszor ez a szuverén szórakozása.

2011. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Abban hiszek, hogy a becstelenség nagy eséllyel kiderül, és sokkal nagyobb problémákat okoz majd, mint a becsületesség. Neveltetés kérdése, én még a rosszul visszaadott pénz miatt is reflexből szólok, egyszerűen ezt láttam a szüleimtől.

Nem fogom elítélni azt, aki megpróbál ilyen-olyan módon előnyhöz jutni, de rengeteg ilyen embert láttam már "a porba hullani", sokszor olyan előnyökért, amik lényegtelenek voltak.

2011. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Dehogy szóltam volna.
2011. szept. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és kérlek ne hívd a tanárokat "ezeknek". Van becsületes munkájuk..
2011. szept. 22. 16:33
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Jaj elnézés emberek! Találtam itt egy pénztárcát 600.000forintal! Hagyjuk már.....
2011. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!