Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy üzletben miért hagynak az...

Egy üzletben miért hagynak az emberek borravalót?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy egyszemélyes, élelmiszerüzletben, ahova akár napi szinten jár az ember. Miért hagynak sokan 20-30, vagy akár 80-100 forint jattot? Azt értem, hogy egy étteremben, vendéglőben miért, de egy sima élelmiszer üzletben? Jelent ez valamit? Elégedettséget, vagy csak ne kelljen cipelni a fémet?


Mit jelent, ha ellenkező nemű a vevő és az eladó? Pl. ha egy nő rendszeresen 100 forintokat hagy ott az eladófiúnak, jelent az bármit, vagy csak nem szereti az aprót?:D


Akik hagytok, ti miért hagytok borravalót pl. egy vegyes kisboltban?


2011. okt. 11. 14:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
16:04, már egyenesen úgy írsz, mintha én egy boltban dolgoznék és elvárnám, hogy bárki borravalót adjon:) Ez csak egy kérdés. A másik, hogy először azt írod, mindenkinek volt lehetősége, hogy elérjen valamit, utána bevallod, hogy neked sem volt lehetőséged, ezért majd belegebedtél. Na, én most ott tartok, ahol te tartottál akkor, ettől még ugye nem vagyok kevesebb? Legfeljebb fiatalabb, nemde? Egy huszonévesnek szerintem ne mondd, hogy a lehetőségek adottak voltak, meg mé' nem kovácsoltá' szerencsét... Ez amúgy szerinted normális, hogy meg kell szakadnia annak, akit nem támogatnak a szülei? És aki nem én, vagy te? Aki tud megszakadni, mert egyszerűen nem rendelkezik átlagon felüli kitartással, akarattal? Az pusztuljon el, nélkülözzön egész életében, mert Magyarországra született? A válasz: igen, és örülhetünk, hogy nem születtünk még ennél is rosszabb helyre. Nem kellene így legyen, de így van, itt nincsenek lehetőségek, csak annak, akit támogatnak a szülei és/vagy átlagon felüli. Sajnálom az átlagos fiatalokat, akiket nem segít senki.
2011. okt. 11. 23:37
 12/15 napietus ***** válasza:

én azért, mert utálom, ha összegyűlik az apró a tárcámban, és nem tudom tőle összekapcsolni. nekik meg mindig kell apró, hogy vissza tudjanak adni. amíg rendszeresen jártam Budapestre, gyűjtöttem az aprót mert kellett a parkoláshoz, de most már nem járok, szóval inkább otthagyom.


29/n

2011. okt. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 napietus ***** válasza:

"a kukásnak, takarítóknak stb miért nem adunk borravalót???"


a kukásoknak, ha van plusz zsák a kuka mellé, amit ugye nem lennének kötelesek elvinni, mindig készítek ki a kapura egy üveg jobb bort vagy bonbont.


takarítónőtől sem kérek vissza 200 ft-ot ha 4800-ra jön pl. ki a pénze. szállodai szobaasszonynak meg (ha elégedett vagyok) mindig hagyok a kisasztalon pénzt.


és hamár itt tartunk a pedagógus is kap, ha nem is éppen pénzt, de a szeretett tanárnéninek/bácsinak azért szoktak venni a szülők ajándékot (pl. névnapra, pedagógusnapra, évzáróra stb).

2011. okt. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

16:00

Pontosan ez az, amiert mindig hagyok ott aprot, mivel egyutterzek azzal, aki ott dolgozik, es valoban vannak kedvesebb eladok is, de nem tudni, hogy miert nem tanult tovabb, viszont ez mar nem tartozik ram! Nekem nem fog hianyozni az a 100 Ft, viszont neki mar lehet, hogy segitettem ezzel, es ez a lenyeg! Szerintem nagyon sokan szinten igy fognak ott hagyni borravalot, mivel megtehetik, es ez igy termeszetes is!

2011. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sok országban nem ismerik a borravalót. Ott személyes sértésnek vennék, ha valaki pénz adnak nekik pluszban.
2011. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!