Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit mondunk az éppen elballago...

Mit mondunk az éppen elballagott diáknak? Azt hogy Gratulálok? De mihez? Főleg ha diák mond diáknak

Figyelt kérdés
2009. máj. 1. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
gratulálok sok sikert a továbbiakra:)
2009. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát akárhogyis de végigszenvedte azt a 4-5 évet, eljutott valameddig, sok szempontból sokkal előbbre van mint akkor amikor beiratkozott a suliba és nagyban a saját erejéből. Szóval ezért lehet gratulálni, hogy nem adta fel, hogy küzdött, hogy erőfeszítést tett. Még egy rossz tanuló is ha a ballagásig eljutott, akkor biztos, hogy sokkal többet tud, sokat fejlődött a pár évvel ezelőtti önmagához képest. És ez tiszteletreméltó és lehet gratulálni érte. Akár diák diáknak is.
2009. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Ugyan-ugyan.

Ezeket a formalitásokat mindig rühelltem, akik ott vagyunk haverok, úgyis mind tudjuk mi van, tök felesleges egymásnak játszani magunkat ... de izgi mert aki olyan rokon, hogy jóban vagyok vele, az véletlenül se mondott semmi hasonló baromságot, hiszen egy pillantásból is tudjuk mit gondol a másikunk, felesleges, akit meg talán akkor láttam másodszor életemben, az előadta magát nagyon, hogy mi mindenhez gratulál, csak én meg nem bírtam a röhögést visszafojtani. Sztem amúgy ezt otthon órákig gyakorolhatta tükörben, nagyon király volt :-)

2009. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

egyébként próbáld ki h valami nagyon nem oda illőt mondasz, pl:

átadod a virágot és azt mondod, jó étvágyat kívánok vagy kellemes nyaralást kívánok

tuti értékelni fogja, miután már 100x hallotta a gratulálok -féle sületlenségeket :-))

2009. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ezt most komolyan gondoltátok?lehet h. egy ilyen eseményen a "gratulálok-sok sikert" kifejezés elcsépelt,de attól még lehet szívből jövő.a rokonok barátok büszkék a ballagóra.ezért illik hálásnak lenni.na és ha csak azért mondja mert nem tud mást, akkor mi van? attól még teljesen helyénvaló ez a forma.ne mondja nekem senki h.olyan nagyon megerőltető azt mondani h.köszönöm szépen...lehet h.egy nap 50x kell elismételned de ez a lényege az egésznek.én 2 éve ballagtam(szóval jól emlékszem milyen volt)de jól esett h.eljöttek, gondoltak rám és egy napig csak rám koncentráltak.lehet lepontozni a konzervatív hozzáállásom miatt.
2009. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
jah egyébként az előttem szólókat nem én pontoztam le hiába tűnhet úgy az ellentétes véleményeinkből...utolsó voltam
2009. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát a 3.on jór röhögtem :D

amugy ahhoz gratulálsz neki,hogy elérte hogy megkapja az érettségit/oklevelet stb stb...szóval ahhoz hogy végigcsinálta az x évet

2009. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Pedig a 3. válaszadónak igaza van. :D Amikor én ballagtam, már mindenki unottan, dde a megmaradt műmosollyal fogadta a gratulációkat és sikerkívánságokat, s jól esett az, amikor egy alsóbb éves valami nagy poénnal állt be. :D Tudják értékelni, hidd el, mert végre ellazítja őket a nagy stresszben, hogy most mindenki őket nézi.
2009. máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Az Erő Legyen Veled! :)
2009. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát téged is elengedtek idáig? valami csak nincs rendben a rendszerrel... :)
2009. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!