Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A busz után tudnak futni...

A busz után tudnak futni szatyorral a nyugdíjasok, de állni nem bírnak pár megállót?

Figyelt kérdés

És akkor azt mondják, hogy az időseknek át kell adni a helyet, mert öregek, és fáradékonyak.

De a busz után látom őket futni két-három teli szatyorral.

De leülni azt akarnak arra a két-három, megállóra...


2011. nov. 10. 16:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Erre nem tudok mit irni és mondani.
2011. nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert elfáradnak a futásban. :-)
2011. nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Alapból bennünk van az empátia, hogy ha idős dülöngél kapaszkodva a buszon, átadjuk a helyet. Lehet, hogy mindent bele tesznek, hogy elérjék a buszt, de az ő reakcióképességük rosszabb, ha a busz hirtelen fékez és dőlnek, mint a lisztes zsák. Meg az egyensúly érzékük is rosszabb, tehát kiszolgáltatva a busz mozgásának, nehezebben bírnak talpon maradni, egy nagyobb kanyarnál is képesek elborulni. Szóval ennek nincs köze ahhoz, hogy mondjuk van erejük futni a busz után, mert nem elfáradnak az állásban, hanem alapból a fent felsorolt képességek rosszabbak, ezért jobb, ha ülnek.
2011. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
Az is valami? Én már olyat is láttam, hogy a járókerettel csoszog a nagyi, aztán csenget a villamos, hogy indulna, erre felkapja a járókeretet, és faltörőkosként maga előtt tartva sprintelt 20 métert. Azért ez sem rossz teljesítmény...
2011. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
25%
Van még olyan ország, ahol hangulatkeltés folyik az idősek ellen? Beteg ország ez.
2011. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

16:34

:DDDD


16:36

A fiatalok mindenütt így vannak ezzel.

2011. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
78%
Kérdezõ majd te is leszel "öreg" emlékezzél erre a kérdésedre.
2011. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
68%
Elsősorban leszögezném, hogy némelyik idős ember ritka primitív módon viselkedik a tömegközlekedésben (is). Mégis illik átadni nekik a helyet, nemcsak a kora miatti tiszteletből, hanem azért is, mert ha egy idős ember elesik, abból komoly baja is lehet, míg mi fiatalabbak stabilabban tudunk kapaszkodni is, és a csontritkulás sem környékezett meg minket, szóval ha elesnénk, maximum bosszúsan leporoljuk magunkat és annyi.
2011. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!


Az az idős ember, aki nehéz szatyrokkal futni próbálva igyekszik a busz után, lehet, talán a nagyapád vagy nagyanyád, aki arra gondol: "jajistenem, csak megvárjon már ez a busz..mert akkor 10 órára éppen még hazaérek és feltehetem az ebédet, hogy mire fél kettőkor jön az unokám az iskolából, készen legyen!"

Aztán, mire nagy szerencsével felkapaszkodik a "fedélzetre" (mert a következő busz csak 10 perc múlva jön!) addigra már a szive kétszázzal ver..a lába is remeg - de boldog, hogy az ő "drága gyerekének" meglesz a káposztás tésztája ("mert szereti a szentem..sok-sok borssal"). A többit leírták az emberséges válaszolók, akik vagy unokák, vagy nagyszülők. EMPÁTIA.

2011. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%

Engem csak az az 1 dolog idegesit, hogy a a fiatalok mindig megkapják a magukét, hogy milyen neveletlenek, hogy nem adják át a helyüket.

MINDEN ÁLDOTT NAP utazok buszon, villamoson, komolyan mondom életem során még nem láttam olyat, hogy ne pattant volna fel valaki az ülésből azonnal, minkor felszállt egy öregember. Nem is értem mire alapozzák ezt a feltevést..

2011. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!