Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A busz után tudnak futni...

A busz után tudnak futni szatyorral a nyugdíjasok, de állni nem bírnak pár megállót?

Figyelt kérdés

És akkor azt mondják, hogy az időseknek át kell adni a helyet, mert öregek, és fáradékonyak.

De a busz után látom őket futni két-három teli szatyorral.

De leülni azt akarnak arra a két-három, megállóra...


2011. nov. 10. 16:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
igenis, tanár úr! ;)
2011. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Annyira aranyos vagy! - csakhogy nem vagyok se tanár, se úr:-), csak egy ember aki szeretné jól érezni magát a többiek között..és semmiképp se a kárukra élni. Meg még tanulni, amennyit lehet - amíg csak él (azoktól a csörtető kis vadöregektől:-) is). Sziaszia!
2011. nov. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
41%

Akkor gerjesztem picit én is a feszkót:


Reggel 7-kor indulok busszal a munkahelyre.Fel nem bírom fogni,hogy a tisztelt nyugdíjas bácsik,nénik miért nem bírnak otthon addig bánomisén,akármi mást csinálni,mosni,takarítani,vasalni,miért kell már 3/4 7-kor lenn tipródniuk a megállóban,még jobban telíteni a buszt,amikor amúgy is sok rajta az iskolába igyekvő gyermek és a munkába siető,a kirugás rémétől fenyegetett és a főnökétől rettegő beosztott munkavállaló(ide tartozna szerény személyem is)...


Ha ezt egy nyugdíjas meg tudja magyarázni,kalapemelés a jutalma.Mitől félnek? Elfogy a káposzta?Vagy megbarnul a borsó?Netalántán 9-re,amikorra már mindenkinek be kell érnie a melóhelyre is,az iskolába meg pláne,addigra már kifejti a piaci kofa a borsót és így a néni helyett elvégzett munka címszójával drágábban adja 20 Ft-tal(mert többel nem adhatja,mert akkor a kutya se veszi meg),vagy szóval mitől félnek?


Eszem nincs hozzá.

2011. dec. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
48%

Kedves embertársak!

Egyet kéne - szíves (úgy értem: szívből jövő) tudomásulvétel mellett - megérteni. Nevezetesen, hogy a nyugdíjas..EMBER, ugyanúgy, mint a többi. Ebből következően: oda megy, ahova kell (vagy akar) és akkor, mikor kell (vagy akar). És semmi közünk ahhoz, hogy miért és mikor. Nekem ez olyan természetes, mint lélegzetet venni.

Aktívoknak és nyugdíjasoknak: SZÉP ÜNNEPET.

2011. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Persze, oda megy, ahova akar. Azt tesz, amit akar. De, emberként lehetne annyi tekintettel a többi emberre, hogy nem akkor intézi a nem sürgős dolgait, amikor másoka akadályoz vele. Képzeld el, hogy mondjuk WC-re akarsz menni, mert mindjárt összecsinálod magad. És egy illető - aki azt tesz, amit akar - éppen bent van és éppen olvasgatni támadt kedve. Te is szidnád a felmenőit, hogy miért akkor teszi ezt, amikor neked sürgős lenne. Ugyan ez van a tömegközlekedésen is. És nem azzal van a baj, hogy utaznak. Még csak nem is igazán azzal, hogy reggel utaznak, hanem azzal, hogy sokan ilyen városi gerilla módjára viselkednek közülük. Nem hajlandók elfogadni a tömegközlekedés íratlan szabályait, mellyel a kelleténél jobban zavarják utastársaikat.

Nálunk például elsőajtózás van a buszokon. Csak az első ajtón lehet felszállni. És sok öreg a felszállás után nem hajlandó hátrébb menni, megálnak az útban. A busz hátulja rend szerint üres, elöl már nem tudnak többen felszállni és rend szerint nénikék torlaszolják el az utat. Ha szól nekik az ember, hogy legyenek szívesek hátrébb fáradni, akkor csak morognak meg durrognak. Aztán, mikor már a megállóban áll a busz, akkor jeleznek, hogy ők le akarnak szállni, akkor elkezdenek furakodni és kiabálnak a sofőrnek, hogy "ugyan nyissa má ki!". És ezzel van itt a gond!

Bár kedves utolsó, gondolom Te ezeket nem tapasztaltad...

2011. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Kedves előző..

"városi gerilla" van mindenféle korosztályban: általános iskolástól 86 évesig. Tülekedő, taposó fiatal és középkorú, aki a tömegközlekedést harci gyakorlótérré alakítja..csak úgy nyüzsög!! Hát akkor...mi legyen? Nem volna jobb, ha több rugalmassággal viselnénk el egymást? Én nem tudom..nekem ez megy, mint buszsávban az Audi:-) Üdv.!

2011. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Én is elviselem, mert nem tehetek mást (nem hajigálhatom le a bunkókat a buszról). De attól még nagyon zavar. Ha annyian meg tudjuk tenni azt, hogy a lehető legkevésbé zavarjuk a másikat, akkor ezek miért nem képesek?
2011. dec. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ó, zavar engem is - csakhát van jó érzésű ember és olyan is, aki még ezt a szót sem ismeri. Elhatároztam szentül, hogy soha nem idomulok az utóbbi típushoz: maradok én. Kedves előző! Ebből te se engedj. Sok üdv.
2011. dec. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nem azért kell átadni Te sutyerák mert Ő fáradt,hanem mert tiszteled a kort. Ha meg nem tiszteled akkor meg ne csodálkozz ha téged is arcon köpnek, merő "tiszteletlenségből".
2012. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Elfogy a káposzta?Vagy megbarnul a borsó?"


pontosan, sokan már sokkal kevesebbet bírnak aludni,

van, aki reggel 5-kor már forgolódik, és sorba hívja az ismerőseit, már akik nem állítják le a korai zavargálót...

dolgoztak egész életükben, meg lassaban is megy minden, hamarabb elfáradnak, hamarabb haza akarnak érni, és elvégezni az otthoni munkát.


Ha meg szivesek, vagy csak elhasználódtak, akkor 20 lépés futás után is összecsuklanak.


Aki csak 20, vagy sportos, az nem tudja, milyen elhasználódni...

soha nem gondoltam, hogy majd csak ennyit bír a testem, de sajnos ez van...

2012. máj. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!