Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tennél ebben a helyzetben?...

Mit tennél ebben a helyzetben? Dohányzók és nemdohányzók összezárva.

Figyelt kérdés

Meghívtak egy vendégségbe, ahol 14-en leszünk. Közülük 4 ember erős dohányos, akik a szobában gyújtanak rá és így percek alatt telefüstölik a helységet. Ez a többieket nem zavarja, legalábbis nem teszik szóvá.

A gond ott kezdődik, hogy engem igenis zavar. Bár egyszer már túléltem egy ilyen vendégséget, de rosszul voltam, alig kaptam levegőt és utána még két napig éreztem magamon a füstszagot, hiába tisztálkodtam. Én nem kötelezhetem őket arra, hogy az erkélyen cigizzenek, ha viszont nem mennék el vagy hamar otthagynám őket, akkor nagy sértődések lennének.

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?


2011. nov. 16. 09:24
1 2
 1/17 anonim válasza:
86%
bár én dohányzom engem nem zavarna , ha ez téged zavar megkell mondani az illetőknek hogy legyenek szivesek kimenni mert te rosszul vagy a füstszagtól.
2011. nov. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%
Te is kimehetsz időnként friss levegőt szívni. Vagy nem fogadod el a meghívást.
2011. nov. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%

Rohadtul utálom az ilyeneket, mit nem lehet bírni egy kis cigifüstön?? TŰRNI KELL, téged se küldenek ki az erkélyre ha úgy mész oda hogy nem mosol fogat, lehet hogy a szájszagodtól meg más van rosszul.


Amúgy persze én is kimennék dohányozni ha megkérnél. Szólj nekik, ha nem mennek ki akkor meg lépj le.

2011. nov. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%

Jaja, egy kolléganőm pl. nem dohányzik, de olyan a szájszaga, illetve -bűze, hogy 2 méteres körzetébe nem érdemes belépni... Akkor őt meg zavarjam haza fogatmosni? És ez a szag szerintem rosszabb, mint a dohányfüst.


Egyszerű a dolog, 3 lehetőséged van:

1. Ha együttérzőnek tűnnek a dohányzó egyének, akkor szólj nekik, hogy kint dohányozzanak - viszont ezután ne csodálkozz, ha te leszel az est ünneprontója.

2. Mikor rágyújtanak, kimész a teraszra, erkélyre, vgy csak kiállsz az ablakba és nyitva hagyod magad mögött az ajtót is, így mire visszaérsz, nagyjából kiszellőzött a helyiség.

3. Tűrsz, mint a jógyerekek. Nem lepődnék meg, ha a harmadik száljuk után már észre sem vennéd a füstöt, mert hozzászoknál.

2011. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Furcsa mentalitás az átlagmagyaré: ha zavar a füst, akkor menj ki te...

Miért az menjen ki, aki nem bűzölög? Ez a szájszag-példa különösen bájos... hát nektek sem volt francia nevelőnőtök, az biztos :DD

2011. nov. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó előtti két ember, jó nagy gyökerek vagytok (!) Mi az hogy tűrni kell egy kis cigifüstöt??? Ilyen nincs, nem kell eltűrni senkinek a füstjét!!! Még a dohányosok legyenek védve, a nem dohányzókkal szemben??? Másnak az egészségét veszélyeztetik Te ökör (!)Az egyik legnagyobb böszmeség, amikor dohányosok szarnak arra, hogy nem dohányosokkal vannak egy légtérben és rágyújtanak.

Ja a nem dohányzó menjen ki, hát tényleg érdekes felfogás. Primitív, böszmék (!!)


Kérdező: Meg kell mondani, hogy téged nagyon zavar a füst. Ezt beszéld meg velük.

Én asthmás vagyok én nem is bírnám ki még egy percig sem, mert befulladnék. Úgyhogy én abszolút nem tudnék elmenni egy ilyen találkozóra. Kerülöm a dohányos embereket. Nincs is ilyen barátom. A nővéremék dohányoznak, de ők vannak annyira intelligensek, hogy nem dohányoznak egyáltalán a házukban. Nem csak akkor, amikor vendég van, hanem egyáltalán nem!!!

2011. nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Hú azért más házában, te vendégként ne kérj már meg senkit, hogy menjen ki az erélyre dohányozni. Ha a vendéglátó megengedi, hogy bent füstöljenek, akkor így jártál. Nem kell oda menni.
2011. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányzom, de soha nem gyújtanék rá lakásban. Menj át másik helyiségbe olyankor, gondolom egy helyen dohányoznak.
2011. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Az is bunkó, aki a lakásban gyújt rá. A dohányzás nem olyan, mint az evés, nem kötelező, meg lehet nélküle lenni. Ha meg nem bírja, menjen ki, de ne az, aki nem dohányzik. Nem értem, miért a bagósokat kell védeni.
2011. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a vendéglátóval és kérd meg, hogy ő szóljon. Házigazdaként ezt neki kéne megtenni.

Én dohányos vagyok, de sem a munkahelyemen, sem otthon a lakásban nem dohányzom, engem is zavar, ha a ruháimon vagy a hajamon érzem a füstöt.

Ennek ellenére azt is nagyon unom, hogy engem is az olyan dohányzókkal azonosítanak, akik nincsenek tekintettel másokra és a dohányosok boszorkányüldözéséből is nagyon elegem van. Mindkét oldalról hiányzik a tolerancia !

2011. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!