Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek melyik a nagyobb...

Szerintetek melyik a nagyobb bunkóság, ha nem köszönök vagy ha kikérik maguknak, hogy nem köszöntem?

Figyelt kérdés
Szerintem az bunkóbb amikor követelőznek :D
2011. dec. 9. 20:15
1 2
 1/12 bánomisén ***** válasza:
44%
A köszönést nem kell kikövetelni, az a természetes, hogy az ember köszön. Aki nem köszön, az bunkó. Aki emiatt rászól, az csak helyrerakja a bunkót teljesen jogosan :-)
2011. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Ha nem köszönsz, akkor egy sötét tirpák bunkó gyökér vagy.

És még büszke is vagy rá. Grat a szülőknek.

2011. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Az elsőnek igaza van. Az a bunkó,aki nem köszön! Megérdemli,hogy helyreigazítsák.
2011. dec. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ma 20:41 Milyen szülőkről beszélsz?
2011. dec. 9. 20:46
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
hát ha kikéri magának, akkor gondolom ő sem köszönt... =D
2011. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Így van ő sem köszönt. :D
2011. dec. 9. 21:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Normális embernél a köszönés pavlovi reflex, nem vár vele, hogy vajon a másik köszön-e, legfeljebb ha elmélázik, és nem fogja fel a másik jelenlétét, akkor nem köszön. Köszönést nem viszonozni viszont taplóság. Magyarul ha valaki rádköszönt, és te nem köszöntél vissza, akkor jogosan van felháborodva. Ellenkező esetben kikérés helyett inkább neki kellett volna rádköszönni, ha ő észrevett.
2011. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát tudod, abban igazad van, hogy felesleges rád szólni amiért nem köszöntél. Ekkora tahó a figyelmeztetésből sem ért, mint azt a mellékelt ábra mutatja :) Még a tehén is bebőg az istállóba, mikor bemegy. Szóval, még azoknak is több eszük van, mint neked.
2011. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Általában az a bunkó, aki nem köszön. Viszont van olyan szituáció, hogy egyes embereknek nem nyújtok kezet, mert sietek, vagy nem kedvelem, stb. stb. Ezekben a helyzetekben fordulhat elő, hogy idősebbként nem nyújtok kezet, ő pedig fiatalként megpróbálja, de nem fogadom el. Ha ilyenkor elkezd dumálni, akkor tulajdonképp ő a bunkó, mert nem várja meg az én gesztusomat.


Ugyanakkor sokszor megyek az emberek agyára, hogy valahova belépve mindenkinek köszönök, akit ismerek, úgyhogy általában még a fiatalabbaknak is én köszönök előbb :)


21F


u.i.: késő van, bocs a gyenge fogalmazásért

2011. dec. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
én nem köszönök előre senkinek mert mi van akkor ha köszönök és nem köszönnek vissza az olyan megalázó
2012. márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!