Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek melyik a nagyobb...

Szerintetek melyik a nagyobb bunkóság, ha nem köszönök vagy ha kikérik maguknak, hogy nem köszöntem?

Figyelt kérdés
Szerintem az bunkóbb amikor követelőznek :D
2011. dec. 9. 20:15
1 2
 11/12 anonim válasza:
A köszönésnél az illemkódex szerint a fiatalabb köszön előre az idősebbnek, a férfi a nőnek, és az alacsonyabb rangú a magasabb rangúnak. Kézfogásnál ezek a sorrendek megváltoznak: az idősebb, a nő, és a magasabb rangú nyújt kezet. E szerint döntsd el, melyikőtöknek kellett volna köszönni előre, és akkor kiderül mennyire vagy bunkó. Egyébként szerintem olyan ismeretségnél, amikor napi szinten találkozol az illetővel (még ha nem is vagytok tegeződő viszonyban), ezek a szabályok feleslegesek, mert egy normális ember reflexből köszön.
2012. okt. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Köszönsz annak akinek akarsz úgy ahogy akarsz köszönsz amikor akarsz.Ha beszólás van szarsz telibe érted fiam?
2018. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!