Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miben illik manapság színházba...

Miben illik manapság színházba menni? Vagy inkább. milyen ruhában nem fogok kilógni a tömegből?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hova mész. Én mondjuk az Operettbe és a Tháliába szoktam járni, oda mindig kicsípem magam. (fekete nadrág, elegáns felső, ruha, magassarkú cipő.)

A József Attilába viszont akkor néznek ki, ha nem farmerba mész. (sajnos)

2011. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Sima alkalmi ruhában nem fogsz kilógni a tömegből.

Egyébként szerintem az se gond, ha az ember akár farmerban is beül a színházba, ennek számomra az az üzenete, hogy a színházba járás nem egy szökőévenként előforduló alkalom, hanem a mindennapi életük része.


Tudom, tudom, tisztelet, ésatöbbi. Én ugyan nem vagyok színész, de zenészként úgy érzem, sokkal több tiszteletet kapok attól, aki beül farmerben, de figyel, mert érdekli, mint azoktól, akik megveszik a drága jegyet az első sorba, kicsipekednek, aztán beszélgetnek vagy a tételek között beletapsolnak. Gondolom, a színészeknél sem lehet ez nagyon másként.

2011. dec. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

a Madáchba megyünk megnézni a férjemmel Jézus Krisztus szupersztárt, de már vagy 20 éve nem voltam színházban :O köszi a válaszokat

a Madách gondolom akkor középkategória az Operett és a József A. közt félúton

2011. dec. 15. 15:56
 4/11 anonim válasza:
Szerintem egy fekete vagy sötétkék sima nadrág és valami szép elegánsabb felső nagyon szuperül mutat mindenkin :) és persze valami kicsit magassarkú cipő... :D
2011. dec. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Épp pár hónapja voltunk a legjobb barátnőmmel a Madáchban. Nem terveztük, egyikőnk sem pesti, így ruhánk sem volt ott alkalmi. Kerestünk estére programokat, semmi jó koncert, semmi jó a moziban.. De hopp, a Madáchban musical lesz este, volt jó áron jegy, így megrendeltük. Farmerben mentünk, nem sportcipőben, de nem is magassarkúban, átmeneti nőies cipőben, és visszafogott, de szintén nem alkalmi felsőben. A közönség soraiból senkin nem véltünk felfedezni rosszalló pillantást (rajtunk kívül is jöttek mások utcai ruhában, de volt a másik véglet, aki majdhogynem nagyestélyiben jelent meg), nem úgy, mint a jegyszedő nénin, aki többször lekezelően beszélt velünk.


Ha készültem volna, akkor egy csinosabb nem farmerben mentem volna, és elegáns felsőben, nem a legalkalmibb ruhámban. Így nem lógtunk volna ki a sorból.

2011. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, így már körvonalazódott, hogy miben megyek :)
2011. dec. 15. 19:46
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
Az a szomorú, hogy ezt manapság kérdezni kell!
2011. dec. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy sötét, egyszerű ruha, csinos cipő,vékny harisnya, semmi flitter, némi smink, a férfiaknak sötét öltöny.
2011. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A Tengerész ***** válasza:
83%
Hehe. Koronként változik. Az 50-es években jobb káder gumicsizma nélkül el se ment az operába. De félre a tréfával! Nyugodtan legyél elegáns! Szégyelljék magukat a "lazák"! Nehogy már a bunkóság legyen a mérce!
2011. dec. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
"(fekete nadrág, elegáns felső, ruha, magassarkú cipő."Ebben a felsorolásban a ruha tetszik a legjobban.Nem elég hogy fekete nadrág, elegáns felső még a tetejébe ruha is?
2011. dec. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!