Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki megy elől az étteremben?

Ki megy elől az étteremben?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a férfi
2012. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam már olyan elgondolást is, hogy ha idegen helyre megy be a pár, akkor a férfi megy előre, de ha olyan vendéglőbe megy, ahol már sokszor járt, nem udvariatlanság előre engedni a nőt.

Érdekes kérdés ez. Volt olyan randim, ahol a nő rossz néven vette, hogy előre mentem...


A nyáron voltam Svédországban, s ott kimondottan udvariatlanság előre engedni a nőt, mivel ezzel megkülönböztetem, felhívom a figyelmét arra, hogy a "gyengébbik nem" képviselője.


Érdekes téma ez.

2012. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Mindig a férfi lép be először, tartja az ajtót a nőnek, de ezután -és ezt százból kilencven ember nem tudja- a nő megy előre és választ asztalt. Nekem elhiheted, szakmámba vág a kérdés.
2012. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a férfi. Ha késdobáló, őt érje, ne a gyenge nőt!
2012. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

a férfi megy előre, szerintem ő választ asztalt is

és beengedi a nőt, ha biztonságosnak ítéli meg a helyet.

2012. jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
szerintem is a férfi választ asztalt.de le tudná írni valaki normálisan, mert ezért utálok ide írni, kb nem tudtam meg mi a helyes...
2012. jan. 4. 00:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Belépünk az étterembe. Az illem szabályai úgy írják elő, hogy elől meg a férfi a belépéskor, mögötte a nő. A férfi ily módon védi a nőt az ismeretlen helyre való belépés esetleges veszélyeitől. Fontos és követésre méltó illemszabály ez. A férfi, aki a társaságban lévő nőt udvariasan maga elé tessékeli a belépésnél, tulajdonképpen illetlenséget követ el. Távozáskor viszont a hölgyet engedjük előre.

Nézzük csak a nyilvános helyre való bevonulás különböző változatait.

Egy férfi, egy nő: Mint mondottuk, a férfi megy elől.

Két férfi, egy, kettő vagy több nő: Egy férfi megy elől és egy férfi zárja a menetet.

Több férfi, több nő: Ugyanúgy, mint az előbb.

Miután beléptünk az étterembe, körülnézünk, hogy hová is üljünk. A nőnek nem illik asztalt keresnie. Asztalt mindig a férfi keres és javaslatokat tehet a nőnek a különböző elhelyezkedési lehetőségekre vonatkozólag. A választás ugyanis a nő joga."


(Fejér István: Tudni illik, hogy mi illik)


Nem állítom, hogy ez a legfrissebb forrás a világon, és ugyebár az illem szabályai sokat változnak, de azt hiszem, ez még mindig így van, hiába 1966-ban adták ki ezt a könyvet (különben aki tudja, próbálja meg beszerezni, egyrészt mai szemmel nagyon érdekes, bár sok dolog van, amit nem árt megfogadni most sem, másrészt meg nagyon szemléletesen ír le sok illemszabályt).

2012. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hoppsz, a második sorban természetesen "megy" és nem "meg", kicsit gyorsan gépeltem, elnézést, ha mást is elírtam (remélem nem).
2012. jan. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
és amikor megyünk asztalhoz, v asztalt keresni, foglalni, akkor a nő megy elől ugye?
2012. jan. 4. 19:37
 10/13 anonim válasza:
aki reggel először kinyitja...
2012. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!