Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A ruhazsebkendő miért számít...

A ruhazsebkendő miért számít illetlenségnek? (nem otthon)

Figyelt kérdés

Anyukám is folyton azt mondta, pl ha náthás vagyok, hogy vigyek magammal papír zsebkendőt, mert a ruhazsebkendő az nagyon illetlen dolog más emberek előtt stb.

De miért?


Amikor utazok, vagy megyek valahova, akkor mindíg látok 1-2 vagy akár több idős bácsit/nénit aki ruhazsebkendőbe fújja az orrát.


Miért számít illetlenségnek a ruhazsebkendő a papír zsebkendővel szemben?


Ruhazsebkendőt csak akkor szoktam használni ha náthás vagyok. Máskor mindíg papírt használok. Viszont ha náthás vagyok, akkor nem szeretem a papír zsebkendőt mert kidörzsöli az orromat nagyon, az meg nagyon fáj.


Miért illetlen a ruhazsebkendő pl az utcán vagy máshol?


2012. jan. 20. 21:52
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, miért illetlenség pedig ideje lenne visszaszokni rá. A papír zsebkendő ma is luxus, erdőket irtanak ki, majd vegyszerekkel kezelik, hogy 3rétegü, puha, illatos zsebkendőt kapjunk amibe egyszer fújja az ember az orrát.

Még nekem sem sikerült visszatérnem a textilzsebkendő használatára, de legalább igyekszem többször használni a papír zsebkendőt, az meg, hogy tépőzáras lesz nem igazán érdekel, hiszen csak én használom.

Ja és hogy mindenki papír zsebkendőt használ te meg textilt az egy percig se érdekeljen.

2012. jan. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
Ung. nasale 10g Naturland az orrod kidörzsölődése ellen próbáld ki. Használd, azt a zsebkendőt, amelyiket jobban szereted.
2012. jan. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%

A textilzsebkendőt is lehet értelmesen használni, egyáltalán nem kell belenyúlni a takonyba. Náthás ember több darabot is visz magával, és ha az egyik elhasználódott, cseréli. Otthon meg kimossa, ha szerencsés, mosógéppel, és nem veszi százasával a papírzsebkendőt.

Mellesleg az én illemtankönyvemben még az áll, hogy alkalmi ruhában textil zsebkendőt kell használni, öltöny zsebébe nem tömködünk papírzsebkendőt. (Nem a díszzsebkendőre, hanem az orrfújósra értették.)

Mondjuk ugyanez a könyv a rágógumizást is illetlennek tartotta bizonyos helyeken, pl. orvosi rendelő, iskola meg hasonlók.

2012. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kicsi voltam kb. 10 éves koromig ruhazsebkendőt használtuk. Mindenki. Ma már nem tudnám elképzelni hogy ne papírzsepibe fújjam az orrom.
2012. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon sznob etikettkódexekben (az olyanokban, ahol még az is le van írva, hogy milyen szintű és típusú meetingre milyen színű és fazonú öltöny meg ing megengedhető) pont az áll, hogy úriember nem használ papírzsebkendőt, csak végső esetben. Nem a százévesekre gondolok, neten olvastam pár hete.
2012. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy aki textilzsebkendőt használ, az hogy mossa ki?

Mert elég undorító dolog beletenni a mosógépbe a többi ruha mellé. Tehát kézzel kell kimosnia. Akkor meg nyúlkálhat a takonyba.

2012. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
Nem az és nem kell külön mosni.
2012. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
32%
És ha valaki egyedül él, vagy csak másodmagával, és tegyük fel, csak hetente egyszer mosnak, de akkor több adagot, akkor addig áll a taknyos zsebkendő a szennyesben? Vagy hogy?
2012. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
26%

Azért,mert szerintem igénytelenség.benn van zsebedben,tiszta takony,utána megfogod a kilincset,kezet fogsz másokkal.és a kórokozók is sokkal jobban fertőznek,mint ha kifújnád az orrod egy papírzsepibe,és kidobnád egy zárható kukába.

30/F

2012. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Fertőzésveszély szempontjából a papír zsebkendő semmivel sem jobb, mint a textil. Nem is alkalmas orrfújásra, inkább csak szipogáskor használható.

Igénytelenség a textilzsebkendő? És a papír zsebkendőt zsebben tárolni? Mert ilyent is lehet látni. Vagy azért, mert nem volt hova dobni a használat után, vagy azért mert tényleg trehány az illető.

A zsebben tartott takony miért fertőzőbb, mint a szemetesben lévő? Mindenki hordjon magánál egy zsebégetőművet?

2012. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!