Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A ruhazsebkendő miért számít...

A ruhazsebkendő miért számít illetlenségnek? (nem otthon)

Figyelt kérdés

Anyukám is folyton azt mondta, pl ha náthás vagyok, hogy vigyek magammal papír zsebkendőt, mert a ruhazsebkendő az nagyon illetlen dolog más emberek előtt stb.

De miért?


Amikor utazok, vagy megyek valahova, akkor mindíg látok 1-2 vagy akár több idős bácsit/nénit aki ruhazsebkendőbe fújja az orrát.


Miért számít illetlenségnek a ruhazsebkendő a papír zsebkendővel szemben?


Ruhazsebkendőt csak akkor szoktam használni ha náthás vagyok. Máskor mindíg papírt használok. Viszont ha náthás vagyok, akkor nem szeretem a papír zsebkendőt mert kidörzsöli az orromat nagyon, az meg nagyon fáj.


Miért illetlen a ruhazsebkendő pl az utcán vagy máshol?


2012. jan. 20. 21:52
1 2 3 4 5
 41/44 anonim válasza:
Jajjjj de sok finnyás van itt :D
2016. okt. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

46 éves vagyok.

papírzsepivel kb 21 éves koromban találkoztam.


Az biztos, hogy nem mindenki olyan igényes, hogy mossa (külön) vasalja / vasaltassa a ronhyzsepiét.


azért csak ámulok, ahogy a csürhe adja a nagyot ....

2016. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

ha nem lettem volna egyértelmű:


a papír olcsó, elérhető, nincs vele macera, mert kidobod.


Elegáns soha nem volt, és soha nem is lesz.

Elterjedt, de az igányesek nem azt használják.


Ha tudnád, hogy milyen darált trutyi-papírból készül, és még fehérítik is, ami nem jó a bőrödnek, akkor soha nem használnád.

2016. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Környezetbarát megoldás a textil zsebkendő. Minden napra egy, ráadásul mosható is, ellenben a papírral, amit használat után dobsz a kukába, plusz a műanyag csomagolást.
2021. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!