Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A ruhazsebkendő miért számít...

A ruhazsebkendő miért számít illetlenségnek? (nem otthon)

Figyelt kérdés

Anyukám is folyton azt mondta, pl ha náthás vagyok, hogy vigyek magammal papír zsebkendőt, mert a ruhazsebkendő az nagyon illetlen dolog más emberek előtt stb.

De miért?


Amikor utazok, vagy megyek valahova, akkor mindíg látok 1-2 vagy akár több idős bácsit/nénit aki ruhazsebkendőbe fújja az orrát.


Miért számít illetlenségnek a ruhazsebkendő a papír zsebkendővel szemben?


Ruhazsebkendőt csak akkor szoktam használni ha náthás vagyok. Máskor mindíg papírt használok. Viszont ha náthás vagyok, akkor nem szeretem a papír zsebkendőt mert kidörzsöli az orromat nagyon, az meg nagyon fáj.


Miért illetlen a ruhazsebkendő pl az utcán vagy máshol?


2012. jan. 20. 21:52
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%

"Fertőzésveszély szempontjából a papír zsebkendő semmivel sem jobb, mint a textil. Nem is alkalmas orrfújásra, inkább csak szipogáskor használható."

Ha nem lenne alkalmas orrfújásra,akkor s.ggtörlésre találták volna ki.

"Igénytelenség a textilzsebkendő? És a papír zsebkendőt zsebben tárolni? Mert ilyent is lehet látni. Vagy azért, mert nem volt hova dobni a használat után, vagy azért mert tényleg trehány az illető."

Azért a papír zsebkendőt csak praktikusabb kidobni,mint a textilt.persze,ha vki a zsebében tartogatja,akkor az sem higiénikusabb a textilnél.Ha nincs a közelben semmilyen kuka,akkor érthető a dolog,szétdobálni mégsem lehet.de le lehet húzni pl.a wc-n is.

"A zsebben tartott takony miért fertőzőbb, mint a szemetesben lévő? Mindenki hordjon magánál egy zsebégetőművet?"

Azért,mert ha belerakod egy lezárható szemetesbe,akkor sokkal kevésbé tudnak szállingózni a légtérben a kórokozók.szobában,zárt helyiségben ki kell szellőztetni,és máris sokkal alacsonyabb a fertőzés veszély.

2012. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a kórokozók csuda ügyesek, hogy csak úgy kiszállingóznak a turhából. Főleg a beszáradtból. Olimpián nem indulnak? ;-)
2012. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
80%
Nagy problémák ezek..Japóknál meg illetlenség orrotfújni bármibe. Inkább szipognak meg harákolnak. Aztán mégis kicsit fejlettebek kb mindenben.
2012. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam egy csajt, hogy a radiátoron szárította a használt papírzsepijét, hogy újra használhassa...

Ez ám az igénytelenség! :-) használna rongyzsebkendőt!

2012. jan. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Nincs igaza anyukádnak, de ő biztos így tanulta otthon.


Ha látnák, mi van papírzsepinek összedarálva, akkor sohase használnák.


A bugyid is eláll mosásig a szennyesben, nem ?


Amikor allergiás voltam egy évig erősen, és a 70 db rongyzsepit hetente 2× mostuk, akkor még egy napot sem bírtam volna ki vacak papírzsepivel, és már nem is lenne orrom ... :(

2012. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Utolsónak címezem, de mindenkinek írom:


A sok fújóló (de illik ez ide!) biztosan pelenkát hord.

Kíváncsi lennék a papírzsepihívők konyhájára. Van-e ott konyharuha? S ha igen, gyakorta kifőzik-e?

2012. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Én meg kíváncsi lennék a ruhazsepihívők lefertőtlenítik-e a kilincseket meg a villanykapcsolókat? Mert ilyen még egy háztartásban sem láttam az enyémen kívül.
2012. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
Nem beteges az már egy kissé?
2012. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Nem. Mert kintről jövünk be, és a buszon összefogdossuk a kapaszkodókat. Kivéve, ha valaki kocsival közlekedik. De akár egy nyilvános telefonfülke, wc-használat is benne van, na meg a pénz is mocskos, rengeteg kézen keresztülmegy. Jó, tudom, van aki csak kártyával fizet. De azért a legtöbben tele bacikkal a kezünkön érünk haza.

Aztán megfogjuk a fürdőszoba kilincsét, meg a villanykapcsolót, mielőtt kezet mosnánk. Sőt, az élelmiszereket is bepakoljuk a konyhai polcra, hűtőbe, összefogdosva ezek fogóját. Mert sokan csak ezután mennek kezet mosni. Szóval nem túlzás.


A konyharuha kifőzése inkább az. Elég csak 60 fokon mosni. Én így szoktam.

2012. jan. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Inkább erős immunrendszer kell nem lefertőtlenített világ..Úgysem megy a dolog,csak a kényszercselekvés egy megnyilvánulási formája.
2012. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!