Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A ruhazsebkendő miért számít...

A ruhazsebkendő miért számít illetlenségnek? (nem otthon)

Figyelt kérdés

Anyukám is folyton azt mondta, pl ha náthás vagyok, hogy vigyek magammal papír zsebkendőt, mert a ruhazsebkendő az nagyon illetlen dolog más emberek előtt stb.

De miért?


Amikor utazok, vagy megyek valahova, akkor mindíg látok 1-2 vagy akár több idős bácsit/nénit aki ruhazsebkendőbe fújja az orrát.


Miért számít illetlenségnek a ruhazsebkendő a papír zsebkendővel szemben?


Ruhazsebkendőt csak akkor szoktam használni ha náthás vagyok. Máskor mindíg papírt használok. Viszont ha náthás vagyok, akkor nem szeretem a papír zsebkendőt mert kidörzsöli az orromat nagyon, az meg nagyon fáj.


Miért illetlen a ruhazsebkendő pl az utcán vagy máshol?


2012. jan. 20. 21:52
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Asssszta, micsoda vita kerekedett itt.

[link]

íme: ha már illem és etikett, akkor az alapján inkább ruhazsepi.


Amúgy meg mindkettőt lehet civilizáltan és gusztustalanul is használni, ezért ugyan kár egymást így lehurrogni. A célra mindkettő alkalmas, a mellettük vagy ellenük szóló érvek nem is ezt ragozzák, hanem az egyéb (kényelmi, környezetvédelmi, hagyomány/illembeli) szempontokat.

2012. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Jó lenne egyszer megfigyelni, hogy a brit királyi család tagjai mibe fújják az orrukat.

Kár, hogy még nem mutatták a tv-ben. :D Tényleg, ők soha nincsenek megfázva, sosem tüsszentenek?

2012. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
26%
Akárhogy is van, papír zsebkendőt mindenképp illik magunknál tartani, hogy a barátainkat kisegítsük vele, ha épp nincs náluk zsepi. A saját textil zsebkendőnket mégsem adhatjuk nekik oda. Szóval papír zsepinek kell lennie.
2012. jan. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
68%

33.

:D :D :D te ezt komolyan így gondolod???? :D

Semmi közöm mások orrfújásához, majd hoz magával, ha akar. Ha meg nem, az nem az én bajom.


Szerintem a válasz a kérdésre az, hogy sok ember imád undorogni mindentől és ha ennek felhasználásával másokat cikizhetnek, az külön nyeremény számukra.

2012. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Akárhogy is van, ruhazsebkendőbe orrot nem fújunk! Az csak arra jó, hogy pár csepp könnyet felitassunk vele egy esküvőn.

Fújni a taknyot a papírba kell.

2012. márc. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

ez nagyon nagy tévedés!!!!

mit gondolsz, mióta van papírzsepi ?!!!!! nem olyan régóta

2012. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Én ruhazsebkendőbe fújom, és ha valaki beszól érte, sem tud érdekelni.
2012. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim válasza:

Nagyon érdekes kérdés. Nem írom le, pontosan kit és hol, de a múltkor egy sztárügyvédet láttam, ahogy elegánsan előveszi a textilzsebkendőjét és miközben mindenki őt nézte (nem a zsebkendő, hanem amiatt, mert éppen beszédet tartott), használta is. Engem is kissé meglepett. Ez alapján azt hiszem, felfogás kérdése.

Itt szerintem nem az a kérdés, hogy illő vagy gusztusos-e a textilzsebkendő, hanem hogy annak számít-e. Idősebb férfikörökben ezek szerint nem. Abszolút jól szituált férfiak esetében sem.

2014. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
A ruhazsebkendő legalább olyan undorító, mint egy másik ember büdös fingja.
2014. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:
Nem tudom, kérdezd meg attól aki ilyen baromságokat mond, akkor én is illetlen vagyok gyerekkorom óta meg 'öreges' 'öregemberes' :D jelenleg 28 évesen is textilzsebkendőt használok, és akkor mi van? mióta az eszemet tudom ezt szoktam meg, apu is a mai napig azt használ, de hatalmas dolog :D
2016. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!