Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehet webes felületen...

Hogyan lehet webes felületen valaki tudtára adni udvariasan, hogy ne sértődjön meg, azt, hogy nagyon rossz a helyesírása és lehetne egy kicsit figyelmesebb?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, ha valakinek van ideje nagyon hosszú blogokat írni, akkor arra is kéne idejének lennie, hogy megnézze, nem nyomott le egyszerre két billentyűt, nem hagyott ki betűt, és nem azt írta, hogy " nemis ugy gondóltam hanem aszt akartam hogy mennyen arréb a néni a buszon mert nemvolt hej de leginkáb ojanok ameikek haragusznak az iskolásokra"


És ez egy középiskolás, tizenegyedikes blogjából való.


2012. márc. 30. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
én az ilyeneket nem olvasom el,azt máris megvan oldva a dolog,
2012. márc. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon zavar a rossz helyesírás.

Nyugodtan szólj neki,hogy jobban figyeljen oda,mert helyesírásilag olvashatatlan az írása.

2012. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy diszlexiás? De akkor minek ír blogot?! Másrészt meg az, amit idéztél, hihetetlenül gyerekes és primitív. Hogy lehet valaki tizenegyedikes középiskolás ilyen értelmi szinttel?!
2012. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már annyira nem vagy megelégedve más helyesírásával csak szólnok, hogy a "kéne" szó a leírtak alapján való használata szóban elégséges. Írott formában "kellene" a helyes formáció.
2012. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*szólok
2012. márc. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"csak szólnok"?

Lehet, hogy hibás a kéne szó, viszont az nyelvtani hiba, nem helyesírási. Tény, hogy akkor is rossz, de ez származhat abból is, hogy azon a vidéken, ahol én élek, mindenki így beszél. Én sosem szólok senkinek a tájszólás miatt, még akkor sem, ha furcsa vagy esetleg hibás. Pl: evvel, avval.

2012. ápr. 1. 11:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért neked sem kell a szomszédba menned fogalmazásgátlóért. Lehet, hogy a szavakat le tudod írni helyesen, de egy mondatot képtelen vagy összerakni...
2012. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ugyan legyél kedves, mondd meg, hol nincs helyesen összerakva a mondatom!
2012. ápr. 5. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!