Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha kést ajándékozunk valakinek...

Ha kést ajándékozunk valakinek akkor pár forintot kell kérni érte. Miért? És mi a helyzet ha zöldség szeletelőt adok ajándékba?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 16. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hagyomány.

Azt tartják ajándékba adott kés elvágja a barátságot. Ezért kell pénz kérni cserébe. Mert akkor nem ajándék, hanem egyszerűen eladjuk neki.


A zöldségszeletelőre szerintem nem vonatkozik.

2008. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak babona. Ha nem vagy babonás, ne kérj semmit. Én már többször adtam kést ajándékba. Nem vágta el a barátságot :)))
2008. ápr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg minden éles vagy hegyes (vágásra vagy szúrásra alkalmas) tárgyra vonatkozik a dolog, ha ilyet kapsz / adsz, azt egy forinttal szokás viszonozni (de megteszi bármi ami lehet cserealap, csokipénz például, vagy játékpénz, szerencseérme, de akár sütemény amit cserébe kapsz).
2008. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy ha valaki kész ajándékoz a valakinek, akkor előtte a késsel picit meg kell böködni az illetőt, így nem hoz balszerencsét. :D

De azért csak óvatosan!

2014. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!