Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mért van az, hogy ha egy nagy...

Mért van az, hogy ha egy nagy kocsit látnak/ránézésre egészséges embert rokkant parkolóban, máris csalónak bélyegzik?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok azzal, hogy nagyon sokan visszaélnek ezzel. Én azt nem értem, hogy ha látsz egy terepjárót, mért gondolod rögtön, hogy jogtalanul áll ott. Nem csak egészséges emberek vehetnek terepjárót. Mért feltételezzük, hogy aki rokkant parkolóba áll, annak rögtön 3 feje van? Én például elég súlyos gerincproblémákkal küszködök, amihoz csontproblémák is társulnak. Iskolából hazafelé kevesebb mint 1 km-t kell sétálnom, és nem tudom megtenni. Kihúzom magam osztálykirándulások alól, mert egy múzeumban nem tudok végigmenni, mert a végén a lábam nem bírja. Ránézésre senki sem gondolná, egy fiatalos 19 éves lány vagyok, a legtöbb ember teljesen egészségesnek gondol. Biztos sok hasonló ember van, aki ránézésre egészséges. Nekem még nincs jogsim, és nem is tudom, hogy jogosult lennék-e ilyen parkolóhelyre, meg nem is erre hajtok, csak felmerült bennem, hogy biztos van, aki igen, és őt mért kell rögtön kicsúfolni?
2012. ápr. 30. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát azért, ha a te esetedet vesszük, te azért nem szorulnál rá egy olyan parkolóra. Autóval mennél, beállsz a parkolóba, nincs kilométeres parkoló. Te tudsz járni. Ha meg beállsz a rokkant helyre, akkor elveszed a helyet egy olyantól, aki egy lépést sem tud megtenni, mert kerekesszékes.
2012. ápr. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én ezt értem. Ezért is írtam oda, hogy nem tartok rá igényt, csak abból indultam ki, hogy lehetnek hozzám hasonló emberke, akiken nem annyira látszik valami. De az is más kérdés, hogy mi alapján adják erre a jogcímet. Ha lenne ilyen kártyám sem biztos, hogy oda állnék, mert tudom, hogy mástól elvenném tényleg a helyet. De azért megsértődnék, ha csalónak bélyegeznek.
2012. ápr. 30. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Aki tud járni így mint te, annak nem is adnak. Akin nem látszik semmi, és mégis odaáll, az TÉNYLEG csaló, mert olyat használ ki, ami nem neki van. Lehet, hogy van kisebb mozgásszervi betegséged, de ez nem jelenti automatikusan azt, hogy mozgássérült is vagy. Ha pedig nem vagy mozgássérült, és oda állsz, akkor csaltál, ez ilyen egyszerű. És ez nem megbélyegzés, hanem tény.
2012. ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, értem. Hagyjunk engem, mert kezd átmenni a dologba, mintha magamnak követelném. Egyszer a rádióban volt ilyen téma, és betelefonált egy nő, hogy neki egy fémlemez a fejében, és így jogosult erre, mégis csalónak bélyegzik. Akkor mégis kaphatnak ilyet, nem?
2012. máj. 1. 10:39
 5/9 anonim ***** válasza:

A példádat felhasználom: nagy fekete terepjáró, benne nagy fekete napszemüveg alatt nagy kopasz fekete ember nagy aranylánccal a nyakában. Sztereotípia az egész, de nyújtsa fel a kezét, aki ezt nem tudja így elképzelni, hogy ilyen létezik.


Na már most, egy ekkora terepjáróba kész tornamutatvány beszállni mondjuk egy kerekesszékes embernek... Sokszor azért parkolnak ide a nagy, drága autóval az emberek, mert a roki parkolóhely SZÉLESEBB, nekik meg SZÉLESEBB autójuk van, és ne vágják a kocsijuknak az ajtót a mellette parkolók. Ezért van az, ha két parkolóhelyet foglal el egy autó. Napiszar.com ilyenekről készül a "parkolásból ötös!" poszt.


Persze nem mentség, hogy rokkant parkolóhelyen áll amiatt, hogy a kocsiját védje. De egyébként most hiába keresed a titkát a józan észnek itt, nem fogod megtalálni. Igazságot sem találsz már.


"Az igazságból elveszett az "i"!"

/Hofi Géza/

2012. máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó rendben, meg lettem győzve, köszönöm. :)
2012. máj. 1. 22:47
 7/9 anonim ***** válasza:
nem olvastam végig, csak a főcímet. azért mert irigyek, hogy neked nem kell fizetni a parkolásért vagy épp közelebb állhatsz meg a bejárathoz. aki teheti ezt valahogy úgyis megszerzi magának, akár a nagymamán keresztül is.
2012. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem látom be, miért járna neki rokkant parkoló attól, hogy fémlemez van a fejében. Még ha a lábában lenne, megérteném, de attól, hogy a fejében van, menni még tud, és nincs is szüksége kerekesszékre, vagy pedig nem korlátozódik a mozgása annyira, hogy ne tudjon megtenni 200 métert gyalog.
2012. máj. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Aki nem olvassa végig, azon nem tudok segíteni.


Utolsó: oké, én is csak hallottam. De mondom meggyőztetek.

2012. máj. 5. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!