Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem irritálnak a...

Csak engem irritálnak a tipikus proli szokások? Tovább.

Figyelt kérdés

pedig én melós vagyok,de olyan szinten undorodom sokszor az ilyenektől,hogy már nem is igaz.Sajnos a közvetlen környezetemben vannak ilyen személyek,akik szeretnek engem,és jószívűek,és emberileg én én is szeretem Őket,csak a szokásaik,a stílusuk olyan irritáló,hogy be tudnék sírni.

Csak azért kérdezem ezt,mert van egy párkapcsolatom fél éve,gyerekkorunkban jártunk,tehát van némi múltunk.De azóta eltelt 25 év,és lettek gyerekek mind a két részről.

Most együtt vagyunk öten,én 43F a Fiammal,és Ő 41N a két lányával.Okésnak tűnik minden,de én belül örlődöm,mert a párom lányai,és a szülei ilyenek,mint amit írtam.Mejegyzem,hogy nem utálom Őket,csak nekem van amikor

már idegileg,és szellemileg is sok a vircsaftból,de úgy látom,náluk ez a természetes,és szinte a "menő"!

Szerintetek,mit csináljak?Elmenni nem igazából szeretnék,mert nagyon szeretem a páromat,és jó vele,ugyanolyan jó,mint 1986-ban volt.


2012. máj. 7. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól proli valaki hogy gyárban dolgozik.Hanem viselkedése , szokásai miatt szoktuk prolinak nevezni az ilyen embereket.

Megmondom őszintén én is undorodom az olyanoktól akiket leírtál , kerülöm is a társaságukat.

2012. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad le, miről van szó, így nehéz válaszolni, hogy konkrétan mit tegyél.

Szóval, marad a mondás: megszoksz vagy megszöksz.

Megértem, ha bizonyos dolgok zavarnak, pl. dohányzás, ivás, mit tudom én... A te döntésed, hogy tudsz-e így élni, vagy nem.

2012. máj. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen 2/2.Nehéz dolgok ezek,de azért köszi!:)
2012. máj. 7. 16:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De mik azok a szokások?Újságpapírba csomagolják az uzsonnát?

Turkálnak az orrukban?Hangosan büfögnek az utcán?

Egyébként te mit értesz proli alatt?Mert lehet egy gazdag, tanult embernek is undorító stílusa és szokása, míg egy szegényebb, gyári dolgozó is lehet nagyon intelligens.

2012. máj. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

17:47.-nek:

Nem olyanok,amit írtál.

Ezt érteni kell szerintem.Az első válaszoló biztos érti,miről van szó igazából.

Egy nyávogósszerű beszédstílus,ami az "az" névelőt szinte nem ismeri.Ahol mindig csak a Ő családtagjaik és azok történetei fontosak.Ahol állandóan szól a mobil,mert "mindenki barát",és úgy veszik fel,hogy na mondjad!Ha van kutya,akkor az vagy Cézár,vagy Kormi,és úgy veszik ölbe,hogy szinte a tenyerükkel kitörlik a kutya seggét,de lehet macska is.Kis túlzással éjjel nappal jön valaki,nincs 5 nyugodt perc otthon.Tök természetes,hogy például vacsora közben,vagy buszon,megbeszéljük az egészségügyi problémánkat.Ami a szívükön,az a szájukon címszó alatt,ami alatt azt értik,hogy Ők nem sunyik,megmondják a frankót,jó hangosan boltban,bárhol.

És este:szotyola,és való világ,és szemétség ami Mo.-on van,Viktor a rák egyen meg.

Most jól kipanaszkodtam magam:)lehetne még sorolni,de túlmelegszik a laptopom.Lehet,hogy Ők csinálják jól,nem tudom.Én Mindenkivel jóban vagyok,a munkahelyemen is,csak újabban ebből sok egy kicsit...

2012. máj. 7. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Én azt mondom, hogy ha egyébként megbízhatóak és becsületesek, maradj, és inkább a jó példáddal, illetve őszinteségeddel igyekezz jó útra téríteni őket. A szokások, amiket írtál, szerintem minden "nem prolit" az őrületbe kergetnek. Mondd meg nekik szépen, hogy téged ez idegesít, és legyenek szívesek nem tenni. Ajánlj nekik valami értelmes olvasnivalót, vagy nézess meg velük a Való Világ helyett pár normális filmet (de ne az Andrej Rubljovval kezdd, hanem valami lightosabbal, a fokozatosság kulcsfontosságú). Igyekezz jó hatással lenni rájuk, különösen a gyerekek még képlékenyek, szóval nem veszett ügy. Csak sok beszélgetést és rengeteg erőbefektetést igényel.
2012. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Te, amit itt leírtál, az zseniális!

Így még szerintem senki sem fogalmazta meg, hogy mi is az, hogy "proli" : )

Igen, ez a beteges kutyamánia.

Bizalmaskodás a buszon, üzletben, vadidegenekkel is.

Rossz, ronda ruhák hájas nőkön.

Engem is idegesít mindez, de külön tisztellek Téged, h. kétkezi munkásként is tudsz egy értékrendet képviselni.

Jó lenne, ha párod lányaival nem élnétek együtt.

2012. máj. 8. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem a szomszédaim ilyenek, és minket néznek álszentnek, hogy csendesen, normálisan élünk.

Kerítést kellett csinálni, amikor ideköltöztünk, mert vasárnap reggel 8-kor arra édredtünk, hogy egymásnak üvöltöznek, hogy a szomszédasszonynak van-e hagymája, mert ebédet kéne főzni, meg bejártak egymás hűtőjébe tejfölért, jöttek hozzánk is, hogyha megérett már a szilvánk, akkor ugy-e, nem kell, mert nekik kéne.

Meg jöttek kávéért, fűszerért, mosóporért, olajért, mert be kellene gyújtani, megmosdatni a csecsemőt, lecsóért, mert vendégek jöttek, stb, stb, stb.

Minket ócsárolnak, hogy biztos lopunk. (Merthogy olyan nincs, hogy rendesen dolgozunk, és nem isszuk, cigarettázzuk el.) Amikor kocsijuk volt, a közös udvaron mosták, és ordított a "kombiné, kombiné csipkés...", amikor nekünk lett kocsink, vigyük már el a kocsmáig, hogy a piát ne kelljen hazacipelnie ...

Most a legjobb, hogy megorroltak, legalább magunkank maradnak, annyival kevesebb gondom van.

2012. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!