Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tegez le mindenki?

Miért tegez le mindenki?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok és akárhova megyek, vagy akárki jön hozzánk, kapásból letegez, hiába köszönök előre, magázódva. (Postástól kezdve, a kőművesen át a villanyszerelőig és a boltosig mindenki, de még a bakban is! Nagyon ritka a kivétel, és általában a 60 körüliek vagy felettiek szoktak magázódni.) Lehet, hogy nem nézek ki 25-nek, vagy más is ezt tapasztalja? Még egy 30-astól elmegy, de egy 40-es, 50-es idegen férfi miért tegez le?! (Interneten nem zavar, mert ha ismeretlenül ír valaki, nem tudjuk egymás korát, és könnyebb is tegeződve írni, de amikor látok valaki személyesen, és egyértelmű, hogy nem őriztünk együtt libát, kis túlzással az apám lehetne, miért tegez le?! És, ha letegez, tegezzem vissza? :O Komolyan bosszant, megalázónak érzem.)

2012. máj. 24. 09:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az idősebbek esetéről én nagyon ritkán hallom azt hogy letegeznének, ha egy fiatal jön oda hozzám vagy velem egykorú ő letegez de nekem ezzel semmi bajom nincs. Azt nyilván én sem tűrném el ha egy 40-50 év körüli tegezne le de nálam még nem volt ilyen példa. 28/N
2012. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Szerinted egy 40-es 50-es férfivel hogy kéne közölnöm, hogy nem vagyok a kis pajtása? (Mert előfordul, hogy nem csak letegeznek, de még le is kezelnek...) Hétvégén volt pl. mamám születésnapja, és vittem neki virágot. Tele van kőművesekkel a háza, mert tatarozzák, a főnök legalább 50 éves. És mintha a lányának lennék a barátnője, elkezdett kérdezgetni, hogy "ballagni voltál?" Mondtam, hogy nem, 2 éve diplomáztam. "Akkor kié a virág?" Erre már nem válaszoltam, de mi köze hozzá?
2012. máj. 24. 10:25
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem is gyakran lezegeznek, pedig én 39 vagyok. Ilyenkor (pl. közértben) lazán visszategezek egy sziával. :)

39F

2012. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha letegeznek, akkor te is visszategezheted.

Amúgy én is 25 vagyok, de általában jóval fiatalabbnak néznek (nagyon sokszor a személyimet is elkérik, ha alkoholt vagy cigarettát akarok venni), de ilyen helyeken, mint bank, posta, stb., nem szoktak tegezni.

Mondjuk ha bemegyek egy boltba, köszönök, hogy jó napot kívánok, és az eladó úgy köszön vissza, hogy szia, akkor onnantól kezdve tegezem.

2012. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: Akkor is tegezed, ha a szüleiddel egyidős? Egyébként érdekes, mert egyetlen hely van, ahol következetesen mindig, mindenki lemagáz, a kedvenc éttermemben a pincérek (mondjuk nem ettől a kedvencem, de lényegtelen). Gyakornoktól kezdve a főpincérig mindenki. Máshol azt tapasztalom, hogy letegeznek, de csak ritkán szoktam úgy járni, hogy megkérdezik tőlem, hogy elmúltam-e 18 (pl. a Tescoban, de ott ha alkoholt vesz valaki, kiírja a pénztárgép, hogy meg kell kérdezni a vevőt, de a személyimet már nem szokták elkérni.)
2012. máj. 24. 11:09
 6/21 anonim ***** válasza:
Biztos hogy jók a génjeid és jóval fiatalabbnak nézel ki mint 25.Én is 23 éves vagyok és sokszor azt kérdezik hogy megy-e a gimnázium és mikor végzek vele , holott már évekkel ezelőtt végeztem vele.Na meg engem is tegeznek állandóan.
2012. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A kisugárzásodban lehet valami. Én 23 éves vagyok, gyűlölöm a tegeződést. Ha belemegyek pl. egy boltban, hogy tegezzen az eladó, utána hajlamos kissé túlzásokba esni, amikor a segítségét kérem, és úgy beszélni velem, ahogy nem kéne.


De az utóbbi években nem tegeznek le. Vagy csak nagyon ritkán. Szerintem két dologtól függ: a határozottságtól és a köszönéstől. Ha határozottan bemész egy boltba és az eladónak előre köszönsz, jónapottal, akkor nem fog tegezni. Ha viszont látja rajtad a tétovázást, akkor letegez.

Kivétel néhány trendi bolt a plázákban, ahol szerintem utasítás nekik a tegeződés. Jómúltkor anyukámmal mentem, és letegezték. Ő ezen teljesen kiakadt, pláne hogy következetesen magázta a tizenéves eladót, az meg nem vette észre magát, továbbra is tegezte anyukám. Az ilyeneken nem lehet segíteni. De a legtöbben felfogják, hogy nem, nem akarsz tegeződni.

2012. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem hülyeség ez a magázódás.Az angol ajkú országokban sincs magázódás.Én nem értem mire jó , egy megkülönböztető fontoskodó sznob szokás."Jaj maga , jaj ön". Sokkal jobb lenne hogyha csak tegeződés lenne , hiszen emberek vagyunk és egyenlőek vagyunk mind ,nem?
2012. máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
"Ha határozottan bemész egy boltba és az eladónak előre köszönsz, jónapottal, akkor nem fog tegezni." Sajnos engem ennek ellenére is letegeznek az esetek 80-90%-ában. Pedig szerintem nem nézek ki tinédzsernek. Ha tornacipőben rohangálnék, azt mondom jó, persze... De a koromnak meglelően öltözködök... Akkor szoktak többen lemagázni, ha kiskosztümben vagyok (ilyenkor az is előfordul, hogy csókolommal köszönnek a férfiak). Ha sima szoknyában és blúzban vagyok, letegeznek...
2012. máj. 24. 11:49
 10/21 A kérdező kommentje:
@8: Azért, mert más népek a nyelvezete nem teszi lehetővé a magázódást (sőt, nem feltétlenül tudod eldönteni egy levélből, hogy a "How are you?" neked szól, vagy az egész családodnak), attól még nem lesz "sznobkodás", ha egy idősebb férfi lemagáz egy fiatal nőt. Nekem kifejezetten rosszul esik. Főleg egy olyan országban érdekes ez, ahol pár generációval ezelőtt még a szülőket is magázták a gyerekeik.
2012. máj. 24. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!