Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit jelent az a köszönés,...

Mit jelent az a köszönés, hogy halál szolgája?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Volt egy régi magyar köszönés (a múlt század közepéig még használták is), amely így hangzott "Alázatos szolgája!" Ez a latin "Servus humillimus" szó szerinti fordítása volt.

Nos, - ahogyan ma "viszontlátásra" helyett sokszor egy gyors "viszlát"-ot mondunk, - ebből az "Alázatos szolgájá"-ból is rövidebb alak lett: "Alászolgája!" Innen már csak egy ugrás az ironikus-karikírozó "halál szolgája" (bár, tudod, én ezt még nem hallottam..)

2012. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen köszönés, nem jelet mást, csak azt, amit a szavak jelentenek.
2012. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Kedves előző! Én sem hallottam még (írtam is), de csak arra gondolhat az ember, hogy a Kérdező valamelyik ismerőse "idétlenkedik" az "Alásszolgájá"-ból kreált cinikus szójátékkal. Számomra kézenfekvő, hogy erről lehet szó.

2012. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerűen arról van szó, hogy rosszul érti, nem ismeri, és próbál egy számára érthetőt kreálni a szóból, így keletkezhetett a halál szolgája kifejezés.A magyarázat egyébként szuper, és kielégítő.
2012. jún. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sátánista.
2012. jún. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!