Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 23 évesen nem köszönhetek egy...

23 évesen nem köszönhetek egy kb 45 éves nőnek úgy, hogy jó napot kívánok?

Figyelt kérdés
anya szerint csókolommal kellett volna, és emiatt nem fognak felvenni :S
2012. jún. 7. 22:17
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Szerintem tökéletesen jó a jó napot kívánok! Én is így köszönök, mert sokkal jobban hangzik és felnőttesebb.

24/N

2012. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád valószínűleg nagyon rosszul tudja, a legilledelmesebb köszönés az adott napszaknak megfelelő köszönés, a kívánokkal együtt. A csókolom gyerekes, idegen felnőtt embernek egy másik felnőtt vagy fiatal inkább jó napot kívánokkal köszönjön, a csókolom maradjon a szomszéd bácsinak, meg az idős távolabbi rokonoknak.
2012. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
tkp nem idegen, mert kisvárosban élünk, de akkor is gyerekesnek gondolom a csókolomot így 2 diplomával.
2012. jún. 7. 22:25
 4/15 Mara Acoma ***** válasza:
100%
Még ha 13 éves lennél, oké a csókolom. De felnőtt nő vagy könyörgöm:))) Jó napot az oké:) Bár ha fiú vagy, azoknál a csókolom is elfogadott. Én a boltban ahol melóztam, lecsókolomoztak a 40 éves pasik is.
2012. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

lány vagyok :)

amúgy azt mondta, h az ilyen "idősebb" nőknek mondjam, h csókolom, a férfiaknak mondjam, h jó napot kívánok :D

kérdeztem, h ha ott áll a polgármester (férfi) és az aljegyző (nő) akkor mit mondjak, válasz: jó napot kívánok, csókolom xd

2012. jún. 7. 22:30
 6/15 A kérdező kommentje:
elég furán gondolja ezt úgy látszik :)
2012. jún. 7. 22:31
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kifejezetten illetlenség lett volna felnőttként csókolomozni, ahogy 45 éves nőt idősnek nevezni is az.
2012. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Tökéletes a "jó napot kívánok" - ha férfiként nem óhajtod kifejezni a nő iránt érzett tiszteletedet, esetleg nem is rendelkezel olyannal.

Én akkor (nagyon ritkán) szoktam így köszönni, ha demonstrálni akarom, hogy nem érzek semmi tiszteletet az iránt, akinek köszönök.

Gondolom, a nők véleménye is megoszlik a dologról, vannak, akik szerint ez a legmegfelelőbb köszönés, más meg kifejezetten sértőnek találja.

2012. jún. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, az elején nem írtad, hogy lány vagy. Ez esetben természetesen nem érvényes az előző. :)
2012. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád tényleg nagyon rosszul gondolja. Hivatalos közegben a csókolom nagyon nem megfelelő. A jó napot a legjobb, valóban napszaknak megfelelően. Ha ez bármit is számít egy felvételi elbeszélgetésen, akkor inkább azzal teszel negatív benyomást, ha csókolommal köszönsz egy viszonylag fiatal (45) nőnek hivatalos közegben, jó napot helyett.
2012. jún. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!