Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen szokásaid vannak (pl....

Milyen szokásaid vannak (pl. beütöd a könyököd akkor gyorsan megfogod h ne legyen váratlan vendég) és kitől tanultad?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Ilyenek még vannak?Te jó ég!

Azt hallottam,hogy ha kiöntöd a sót,akkor hátra kell dobni egy marékkal,mert balszerencsét hoz,de nem csinálom.Normális vagyok.

2012. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pedig van ilyen nagyon sokan csinálják.

Ez csak az egyik azok közül ami rögzült nekem,férjemtől is vettem át párat:)

2012. júl. 15. 16:23
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Van pár szokás amit még nagyanyámtól vettem át- Hozzáteszem hogy nem vagyok babonás,csak belém rögzültek a szokások.

pl:

- ha fekete macska megy át előttem akkor másik útvonalat keresek. Nem megyek át ott ahol a macska át ment.

- Ha találok 1 forintot akkor ráköpök,és hátam mögé dobom. (szerencsét hoz)

- ha véletlenül kéményseprőt látok,megfogom a gombomat. (szerencsét hoz.)

- ha valami olyat mondok ami tragikus akkor az asztal alá kopogok háromszor,vagy ha nincs asztal vagy fa a közelben akkor az állam alá kopogok háromszor,hogy elűzzem a bajt.

- ha megégetem az ujjamat akkor rögtön a fülcimpámat fogom.

- ha egymás után háromszor tüsszentek akkor magamban kívánok valamit.(állítólag a kívánság teljesül)

- ha hullócsillagot látok akkor kívánok valamit.

- ha kiesik egy szempillám akkor az ujjaim közé tartom, kívánok magamban valamit. Mondok egy számot,az fel-le mozgatva számolom ki,majd eldöntöm hogy alsó vagy felső ujj. Mondjuk ha a felsőre gondoltam,és szétnyitom az ujjaimat megnézem hol van a szempilla. Ha a felső ujjamra tapadt,és a felsőt gondoltam akkor valóra válhat amit kívántam. Ha az alsóra tapadt,és a felsőre gondoltam akkor nem válik valóra..

2012. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem megyek át létra alatt..szerencsétlenséget jelent.
2012. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha kéményseprőt látok, akkor megfogom a gombomat.

Csaj jobb lábbal kelek ki az ágyból.

Átrendeztem a szobámat, csak az miatt, mert ajtóval szemben volt az ágyam.

2012. júl. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Három tüsszentésnél kívánni lehet?! Mennyi jó dologról maradtam már le akkor!!! Én mindig háromszor tüsszentek:) Nálam ez a normális:) Ha én ezt tudom...!!!
2012. júl. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok babonás. Etológiai szempontból az operáns tanulási mechanizmus tévedése, hibás társítás eredménye a babona. Ezek kialakulására akkor van lehetőség, ha az események irányítása tőlünk független, véletlenszerű, de ezt nem ismerjük fel.
2012. júl. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
bárcsak megérteném azokat a szegény szellemileg visszamaradottakat akik lefelé pontoznak,hogy végül is miért teszik?? Hiszen ezek a válaszok úgy jók ahogy vannak. A kérdésre válaszolnak,és senki nem vitázik..akkor mi a rossz benne??
2012. júl. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem megyek át létra alatt, nem ülök az asztal sarkára, nem engedem, hogy körbeseperjenek :)
2012. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Direkt eltöröm a tükröt és körbesepertetem magam, úgyse akarok férjhez menni. Meg amúgy sem hiszek a babonában.
2012. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!