Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ma mennyire normális, hogy...

Ma mennyire normális, hogy fiatal lányok mászkálnak egyedül késő éjszaka?

Figyelt kérdés

Az én időmben nem volt az. A fiúk hazakísérték a lányokat, ha nem, akkor taxival mentek, de ha ez se, akkor minimum többen mentek együtt. Nekem már akkor is feltűnt ez, amikor egy francia diáklányt öltek meg Pesten, amikor éjjel 2-kor egyedül sétált haza valószínűleg részegen. Most itt van a Bándy Kata ügy, de közben több más is volt.


Arról jutott eszembe a kérdés, hogy a Klubrádióba betelefonált Del Medico Imre, aki szintén ezt kérdezte, illetve azt állította, hogy Bándy Kata ma is élne, ha hazakísérte volna valaki.


2012. júl. 25. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Mennyire normális hogy olyan a közbiztonság ,hogy ezt nem teheti meg nyugodtan egy lány ? Talán ez lenne a jó kérdés..
2012. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy másoknál hogy van ez, de pl. az én baráti társaságomban a szélrózsa minden irányában laknak az emberek. Ja, amúgy pécsi vagyok. Ha ott laktam volna, mint ahol Bándy Kata, hát valószínűleg engem sem kísért volna senki, mert egyetlen ismerősöm sem lakik arra. Mondjuk akikkel szórakozni járok, azok közül senki nem lakik ott sem, ahol most lakom. Az meg tényleg irreális elvárás lenne, hogy mondjuk (most számodra tök semmitmondó városrészeket mondok, de ezek nincsenek közel egymáshoz) egy málomi vagy uránvárosi elkísérjen Meszesre, aztán menjen haza, mert a fél éjszakája ezzel menne el, na meg akkor ŐT ki kíséri haza? Itt nem nagyon jár éjszakai járat, van két időpont, amikor mennek, akkor is csak nagy vonalakban érintik a sűrűbben lakott városrészeket, de ennyi. A taxi meg drága. Tudom, ha bulizni van pénzem, legyen taxira is. De ha eltaxizom azt a havi egy bulizásra szánt pénzemet, akkor sose jutnék el semerre. És mivel ahogy írtam, sokan nem egyfelé laknak, nem nagyon lehet osztozni sem a taxi árán.
2012. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A közbiztonság olyan, amilyen. Máskor se volt jobb. Ettől még nem ártana számításba venni, bár ez se olyan egyszerű, ahogy a 2. írta.
2012. júl. 25. 18:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem így van. Régen nem igazán mertek így ugrálni a kisebbségiek, mint ma, mert a rendőr hamar pofánb*szta őket. A rendszerváltás óta, viszont majdnem mindent szabad nekik, és elvárják, hogy a többi ember a falhoz lapuljon és a földet nézze, ha ők jönnek az utcán.
2012. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Julie S ***** válasza:
100%

Meddig számít az ember fiatalnak? Idősebb korban nem fenyeget semmilyen veszély?


Én 18 éves korom után akkor jártam haza, amikor akartam. És nem egyszer éjjel, vagy hajnalban mentem haza (Bp külvárosba). Senki nem kísért haza, mert senki nem lakott arrafelé. A taxi meg sokba került volna, hiszen nagy távolságról volt szó. Elhagyott részeken is keresztül vezetett az utam, de soha semmi nem történt velem. Még amikor belém köthettek volna (máshol), akkor sem lett semmi. Szerencsés voltam? A fene tudja. Nem vagyok tipikus áldozatnak való. És az is igaz, hogy soha nem vagyok/voltam részeg.


28 évesen is simán járok haza éjszaka (most már Bp-n kívül lakom) és nem érzem, hogy lenne félnivalóm. Ide sem fog senki hazakísérni, mert errefelé sem lakik senki azok közül, akik ezt megtehetnék. És taxival még nagyobb távolságról van szó, mint korábban.


Szerintem, aki veszélyes helyzetbe kerül, annak egyszerűen észnél kell lenni. Nem árt, ha mindenki felkészül arra, mit tenne, ha így vagy úgy megtámadnák. És nem csak gondolatban. Mindenki mérlegelje magában, hogy neki mi éri meg... ki lehet kerülni az éjszakai hazajárást, ha akarja. Ha bevállalja, akkor viszont minden egyéb (esetleg veszélyes) velejáróját is vállalja.

2012. júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
20 éves lányként állandó éjszakás munkát kell vállalnom, hogy megéljek. Külvárosban élek, a gyár a város másik végén van, kihalt utcákon kell végigjönnöm, nem tudok vele mit kezdeni. Autóm nincs, taxi amúgy sincs nálunk (kisváros), ha lenne, sem tudnám mindig azt fizetni. Tudom, ez nem buli, de ugyanúgy fennáll a veszélye, hogy megtámadnak. Amúgy pedig az a nem normális, hogy ilyen Magyarországon a közbiztonság. Nekem szabadságjogaim vannak, amibe beletartozik az is, hogy éjszaka sétálhatok egyedül az utcán (akkor is, ha dolgozni megyek/onnan jövök, akkor is, ha buliból tartok hazafelé), illetve megilletne a biztonsághoz való jog is, de az ilyen vadállatoknak, akik fiatal lányokra vadásznak nincs joguk azt tenni, amit tesznek.
2012. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

"illetve azt állította, hogy Bándy Kata ma is élne, ha hazakísérte volna valaki."


Erre pedig annyit, hogy én pedig azt állítom, ha normális lenne itt a büntetésvégrehajtás, illetve az ehhez kapcsolódó dolgok, akkor a gyilkosa éppen börtönben ült volna (ugyanis már júl. 2-től elzárva kellett volna tartani szabálysértés miatt, bár az is más kérdés, hogy nevetségesnek tartom, ha valakit börtönre ítélnek, még később küldenek neki "meghívót", hogy fáradjon már be... ja, hogy helyet kell neki keresni, addig meg költséges lenne valami fogdában tartani? az nem költséges, hogy - feltételezem -, akik nem jelennek meg az adott időpontra, keressék, körözzék őket? az emberi élet meg megfizethetetlen...)

2012. júl. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Így van,már rég börtönben kellett volna ülnie.Miért nem vezették elő másnap a rendőrök mikor nem vonult be?

Ráadásul itt is látszik mennyi visszatartó ereje van a börtönnek, a jelenlegi formában.Éppen büntetés alatt van ,ezt tudja is ,de nem baj azért még gyilkolászik kicsit.Ezért kellene a halálbüntetést visszaállítani,kiiktatni az ilyen egyéneket örökre,ne is szaporodhasson .

2012. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak szabálysértési elzárásra kellett volna bemennie. Azt nem veszik olyan szigorúan, de talán Navracsics mondta, hogy majd módosítják a törvényt.
2012. júl. 26. 15:34
 10/13 anonim válasza:
Aztán a "csak"-ból meg lehet nézni, mekkora tragédia lett. Nem kellene a dolgokat ilyen félvállról venni ennek az országnak a "vezetésének"... :/
2012. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!