Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság-e, ha a rádióban,...

Bunkóság-e, ha a rádióban, tévében felcsendül a Himnusz, akkor én kimegyek a szobából?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Érdekes már-már szégyen teli.De hát divat manapság az antimagyarság.
2012. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok antimagyar. De most a szobában nem fogok tízpercenként állni az Olimpia nézése vagy hallgatása közben.
2012. aug. 9. 19:01
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha tüntetőleg teszed, az visszatetsző lehet, de ha dolgod van és rogyásig himnuszolnak, miért ne mehetnél ki?
2012. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem otthon senki nem szokott felállni, ha megszólal a Himnusz...

De kimenni sem kell attól még. :D

2012. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Otthon azt csinálsz amit akarsz:D
2012. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Csak szilveszterkor szoktam állva hallgatni a Himnuszt.
2012. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valahogy rosszul érzem magam, ha Himnusz közben ülök, de állandóan nyomatni... (Jó, tudom, Olimpia, nemzeti himnusz, stb.)


Még egy, az baj, ha nem álltam fel a székely himnuszra? Tavaly egyik partira jött egy lány, aki hozott mindenféle zenét, és az egyik közte a székely himnusz volt, de én tudtam, hogy az. És akkor megmondta nekünk, akik akkor épp a gép közelében voltunk, hogy álljunk fel, mert ez a székely himnusz.

2012. aug. 9. 19:45
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Én bevallom, itthon csak a magyar himnusz alatt szoktam felállni, de az alatt mindig. Ez persze egy olimpiai eredményhirdetésre vonatkozik, nem a hétköznapokra. Más népek himnuszai alatt csak nyilvános helyen állok fel.
2012. aug. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én csak nyilvános eseményeken állok fel a Himnusz alatt, otthon sosem.
2012. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Otthon max. szilveszterkor állok föl a Himnuszra, amúgy sosem.

Más népekére is csak, ha olyan esemény van.

2012. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!