Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A diplomás, egyetemet végzett...

A diplomás, egyetemet végzett emberek miért nézik le a csak érettségivel rendelkezőket, vagy a kétkezű illetve szakmunkásokat?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom,olvasom,tapasztalom,hogy amiért egy embernek nincs X számú nyelvvizsgája és 2-3 diplomája,már szinte emberszámba se veszik,lekezelően beszélnek,viselkednek vele,hovatovább,kisebb rendű,értékű embernek tekintik,mint a diplomást.


Szerintem egy ember nem a diplomái számától lesz értékes,jó,a társadalom számára hasznos ember.

Azért pedig végképp nem kellene lenézni mást,amiért elvégzi a diplomások helyett a "piszkos munkát"(ezalatt értsd:mezei munkák-földművelés,állattenyésztés-,utcaseprés, büfés, pincér, rakodómunkás, gyári alkalmazott, szakács stb...)



2012. aug. 20. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy másban sem,itt sem lehet általánosítani. Igen vannak ilyen bunkó parasztok, sajnos lesznek is mindig,akik többnek érzik magukat egy papírtól,de nem mindegyik ilyen!
2012. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Engem az bosszant, hogy ha valaki azt mondja, hogy dolgozik, akkor már sokan mindjárt egy irodára gondolnak, mintha szégyellni kellene a fizikai munkát.
2012. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik dolog.Ezt sem értettem soha,amit te is mondtál kedves előző.
2012. aug. 20. 19:13
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás vagyok, de soha az életben nem néztem le a szakmunkás bizonyítvánnyal, vagy érettségivel rendelkezőket, pláne nem a kétkezi munkásokat. Tisztelem a tudásukat és elismerem, hogy sokan közülük jóval intelligensebbek nálam. Csak nekik azt, nekem meg ezt hozta az élet.

Bár vannak olyanok akiket lenézek: az egész nap a kocsmában piát vedelő embereket, akik elisszák a fizetésüket, rosszabb esetben a segélyüket, és irigyek a másikra, mert ő tisztes munkával fel tud mutatni valamit.

2012. aug. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Megkérlek, hogy ne általánosíts. Nem nézek le senkit a végzettsége miatt, egyszer nekem is csak érettségim volt. Akkor is boldogultam, és tovább megyek, soha nem tapasztaltam, hogy lekezelően beszéltek volna velem. Nem mondom azt, hogy nincsenek lekezelő emberek, mert vannak, de ugyanakkor ott a másik oldala is az éremnek. Mégpedig, hogy sok ember szívből gyűlöli a diplomásokat pusztán irigységből.

Miért? Sok ostoba ember van. Diplomások és diploma nélküliek között is.

Viszont ez az "elvégzi a diplomások helyett a piszkos munkát" szöveg eléggé visszatetsző. Diplomások helyett? Hagyjuk ezt a helyett szót. Egy átlagos ember vagyok, az állattenyésztőknek meg mindenkinek akikről beszéltél, épp annyi lehetősége volt a választásra mint nekem vagy bárki másnak. Szóval azért az utcaseprő se gyűlölje a diplomásokat mert ő utcát seper. Egyébként meg kismillió ember éppen ez miatt a gyűlölet miatt beszéli be magának, hogy őt lenézik a diplomások.

2012. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Diplomám van ,és soha nem néztem le senkit ,akinek nincs,a családan is keveseknek van és a páromnak sincs.

A munkahelyemen több olyan emerrel dolgozm együtt,akiknek nyolc általánosa van,mégis tökéletesen kijövünk mind emberileg,mind munkában,mert mindannyian tudjuk, hogy csak együtt tudunk működni,mert nekem hiába van diplomám, az ő munkájukat nem tudnám megcsinálni,nekik viszont nem lenne napi munkájuk,ha én nem csinálnám a munka másik felét.

2012. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló!

Nem irtam ki,hogy tisztelet a kivételnek,azt hittem ez nyilvánvaló.Mellesleg,akinek nem inge, ne vegye magára.


Ezzel az állitásoddal,melyben te magad is általánositasz-megkérlek ne tedd!- "épp annyi lehetősége volt a választásra mint nekem vagy bárki másnak" nem értek egyet! Nem mindenki kapja meg a lehetőséget.


És igen,a diplomások helyett.A legtöbb akinek diplomája van,csak a képzettségének megfelelő munkában tudja magát elképzelni-hál Istennek itt is van kivétel-,és eszébe nem jutna "alacsonyabb" melót(pl. takaritást 8órában,vagy konfekció gyárban vasalást) vállalni.


Ez az egyik ok,amiért sok a diplomás munkanélküli.

Nekem is van diplomám.De a szakmámon belül nem találok állást,ismerősöm sincs,hogy valahova bedugjon,ezért,mig nem jön valami,szépen végzem a "piszkos" munkát,nem várok ölbe tett kézzel,mint sok más diplomás korombeli!


A kérdés pedig onnan adódott,hogy ma egy kisebb baráti társaság összeverődött.Egy nem túl közeli barátnőm párja,mikor meghallotta,hogy mit és hol dolgozom,szépen elkezdte oltani a kétkezű munkást-sűrű bocsánatkérések közepette az irányomban-,majd mikor megtudta hogy én is diplomás vagyok,csak vele ellentétben én nem élősködöm a szüleimen,mig nem találok munkát,rögtön más hangnemben beszélt velem.

2012. aug. 20. 20:30
 8/14 anonim ***** válasza:
9%

Nem lehet, hogy igazából nem is az a problémád, hogy sokszor hallod, olvasod, tapasztalod...? Mert hogy egészen addig, amíg nem ért személyes sérelem bunkó tahótól, akivel nem is kéne foglalkoznod, nem nagyon izgathatott téged sem ez a téma. Ebben a megvilágításban egy kicsit álszentnek tűnsz.

És de, minden átlagos embernek van választása ami a tanulást illeti. Én sem a felső tízezerből jöttem, kajára alig futotta gyerekkorunkban, munka mellett tanultam.

Nyilván vannak hátrányosabb helyzetben élők, nekik sokkal, de sokkal nehezebb, de ők általában még takarító munkát sem kapnak sajnos ha olyan helyen élnek. Ha te komolyan azt hiszed, hogy azért van sok diplomás munkanélküli mert azok egyáltalán nem lennének hajlandóak alantasabb munkát végezni, akkor rosszul méred fel az ország helyzetét. Nem mellesleg ha minden diplomás takarítana, meg alacsonyabb beosztású munkát végezne, akkor a 8 általánossal rendelkezők már kihaltak volna. Vannak akik azért tanulnak, hogy olyan munkát végezzenek majd amilyet szeretnének, nem pedig azért mert ugyan nem tudják még mihez akarnak kezdeni, de itt van egy semmit mondó szak, ingyen van, ülök itt még pár évet, hogy legyen egy diplomám amivel aztán kitörölhetem a fenekemet.

Az ostoba emberek vannak nagyra magukkal és néznek le másokat minden ok nélkül. Nem diplomásoknak hívják őket, hanem bunkóknak. Ez a gyűjtő fogalom. Akár hozzá teszed, hogy akinek nem inge... akár nem. Kiírtál egy kérdést, amire válaszul kaptál egy véleményt, erre te jössz az inges dumával. Az értelmiségi gyűlölő irigy emberekről pedig tudomást sem veszel.

2012. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De,tudomást veszek róluk is,csak most pont nem róluk volt szó.Mindegy.


Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 20. 21:57
 10/14 ava87 ***** válasza:
66%

Aki lenéz másokat, az nem azért teszi ezt, mert diplomás. Ha úgy alakult volna az élete, hogy nem lett volna lehetősége továbbtanulni, akkor is találna rá okot, hogy másokat lenézhessen. Ez nem a végzettségtől függ, ez jellembeli hiba.

Bár az meg szerintem tőled nem volt egy túl szép mondat, hogy "elvégzi a diplomások helyett a "piszkos munkát""

Ennyi erővel mindenki helyett mindenki elvégez valamit. Az orvos helyettem gyógyít? A cipész helyettem talpal cipőt? Ugyan már. Ők ahhoz értenek, én meg máshoz, legjobb esetben mindenki azzal foglalkozik, amihez tehetsége van (bár így lenne).

2012. aug. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!