Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ajánlanátok nekem élhető...

Ajánlanátok nekem élhető országokat?

Figyelt kérdés
Ez alatt nem feltétlenül azt értem, hogy sokkal magasabb élestszínvonallal rendelkezik a hazainál, hanem ahol nyitott, kedves és befogadó emberek vannak, akik nem nézik azt honnan jöttem, nem néznek le amiatt, hogy egy "balkáni suttyó" vagyok, hanem mint ember tekintenek rám, ahol az ottani "őslakosokkal" is lehet barátkozni mert nem fintorognak amiatt, hogy keletről jöttem, ahol könnyen le lehet telepedni és ki lehet menni az utcára, anélkül, még éjszaka is, hogy az ember attól tartana, hogy egy narkós hülyegyerek pár százas miatt a tarkójába vágja a kést. Van ilyen hely és ha igen hol?

2012. aug. 26. 19:54
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Ha nem a létszínvonal a fontos, akkor valamelyik tőlünk keletre eső országba menj, pl. Töröko., Bulgária... ott nagyon kedvesek általában a magyarokkal és nem fognak hülyének se nézni. Vagy egy másik közép-eu-i országba, pl Lengyelo.

Amúgy ez annyira egyénfüggő... bunkókat mindenhol találsz, nem fogod tudni kikerülni őket. Nem a környezeted fontos tehát, hanem hogy te hogyan reagálsz.

2012. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Törökországgal és Bulgáriával az a probléma, hogy bár mint írtad, ott aztán tuti számítanék csóró balkáni jöttmentnek, de ott pedig a közbiztonsággal lenne igencsak, még a a hazainál is súlyosabb probléma. Én valami nyugodt, kedves és nyitott társadalmu "országocskára" gondoltam. Lengyelország tényleg nem hülyeség, de szerintem már akkor ide lehet említeni a balti-államokat vagy Szlovéniát is. Mindenesetre köszi a felvetésedet! :)
2012. aug. 28. 17:48
 13/31 A kérdező kommentje:
* ...tuti NEM számítanék...
2012. aug. 28. 17:49
 14/31 anonim ***** válasza:

Hát pedig nem kell így lenézni Bulgáriát, olyan színvonalú ország, mint Magyarország, Románia vagy Szlovákia.

Én Magyarországon maradnék, és Magyarországon belül is Jászladányt vagy Bükkszenterzsébetet választanám. Imádom ezeket a helyeket, tehenek a főúton, kedves emberek, cigányok, magyarok, csak az az egyetlen baj, mint az egész magyar vidéken, hogy szegények az emberek, nincs munka, és a 70-es években megállt az idő, azóta egy új ház, állomás, út, üzlet.. semmi sem épült, viszont ez sem zavar. Én oda fogok költözni :) Inkább vagyok szegény, de olyan helyen élek, ahol jól érzem magamat. :)

2012. aug. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Persze ettől még BUlgária is szegény ország, de Magyarország is, úgyhogy nincs,,jogunk" lenézni. :)
2012. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Maradjunk azért abban, hogy Bulgária mind közbiztonság, mind életszínvonal terén jóval lejjebb van Magyarországnál, ezt egy orvos ismerősöm is tanusíthatja, aki 2 évig prakidizált Szófiában és állítja, hogy Budapest ahoz képest már egy tiszta és emberi nyugat európai város.

Másrészről és városi gyerek vagyok, el nem tudnám képzelni az életem egy 100 ezer főnél alacsonyabb lakosságu helyen. Nekem pezsgés, élet, ingerek, kaland, kultúra, lehetőségek és az az igazi urbánus szabadság kell. Én egy faluban pár nap után rosszul vagyok attól az óriási nihilltől.

Na meg te nem tudom mit dolgozol, de az általad említett településeken (amelyekről még nem is nagyon hallottam) nem hiszem, hogy túl nagy lenne az álláskínálat ha egyszerüen fogalmazok.

Ha már Magyarország akkor mondjuk Győr vagy Sopron vagy Szombathely, de a legjobb Budapest agglomerációja, ahol tisztaság, haladó gondolkodásu emberek, rend, munkalehetőségek és jelentéktelen számu gipsy van.

2012. aug. 30. 21:56
 17/31 anonim ***** válasza:
Budapest, Győr, Sopron és Szombathely agglomerációiban is kb. 15-20% a cigányok jelenléte. Mégegy. Sopron és Szombathely kisvárosok, nincs agglomerációjuk, sőt nekik is vannak szegénynegyedeik, cigánytelepeik, de a környező falvakat nem látják el. Én Budapesttől 20 km-re élek, A Budaöesi kistérségben, ami az ország legfejlettebb, leggazdagabb kistérsége. Hát, hogyha ilyen Magyarország legfejlettebb kistérsége, akkor köszönöm szépen. Páty egy 7ezer fős település. Van egy utca gazdag kiköltözőkkel, de a lakosság felét cigányok adják, és errefelé is van egy csomó felecigány, vagy cigánytöbbségű település. (Tök, Csobánka, Pomáz...)
2012. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Bulgár átlagkereset 115ezer forint, a magyar 131ezer forint. Nem látok nagy eltérést, Ráadásul Bulgária olcsóbb.
2012. aug. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Azért elég éles különbségek vannak mondjuk Borsod és Győr-Moson között, kb. mintha két külön ország lennének. Nem vagyok tisztában a pontos statisztikai arányokkal, de jártam párszor Győrben, ahol mondjuk egy hét alatt egy db. dzsipót nem láttam és a belvárosban nagyítóval kell a földön a csikket keresni és jártam Miskolcon is amit nem kommentelnék.
2012. aug. 31. 02:10
 20/31 anonim ***** válasza:

[link]


Ez már régi térkép, ma már ennél sokkal több roma él Magyarországon, körülbelül az ország 10-15%-a, tehát egy-másfél millió ember.

Ahogy látom, nem szívleled a cigányokat. Nekem semmi bajom velük. A szomszédaim is cigányok, szegények, de nem lopnak. Szeretem őket. Ráadásul a falu több, mint fele cigány.

2012. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!