Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Huszonévesek! Új munkahelyen...

Huszonévesek! Új munkahelyen tegezitek az idősebbeket, vagy magázzátok, míg fel nem ajánlja?

Figyelt kérdés

Főleg olyan nőkre értem, akik szüleitek lehetnének. Mert ők ugye rögtön letegeznek..Bunkóság visszategezni?

Úgy érzem, ha tegezem őket, udvariatlannak tartanak, ha pedig magázom, miközben ő tegez, akkor az a baj, hogy túl idősnek tartom..

21/L



2012. szept. 3. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt elmondják, hogy mi a szokás a munkahelyen, általában vagy mindenki tegeződik általában vagy senki.

Másrészt mindenki tudja, hogy nem vagy gyerek, tehát vissza lehet tegezni, ha ennek ellenére letegez.

Harmadrészt ha nem mered, akkor egyetlen kérdésedbe kerül, amikor letegeznek: "Tegeződhetünk?"

2012. szept. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

illemtan szerint idősebbet ugyebár magázni kell.Először mindenféleképpen magázd és ha neki ez kellemetlen akkor úgyis fogja mondani hogy tegeződjünk

ciki szerintem elsőre letegezni

2012. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Én magázni kezdem, akkor is, ha letegez. Inkább gondolja, hogy idősnek tartom, mint bunkónak tartson.

Egyébként a szüleid korosztálya már tudja magáról - na nem azt, hogy idős, hanem azt, hogy őket már magázni illik. Ha zavarja egyből fogja mondani, hogy tegeződjetek.

Egyébként 28 vagyok, de a korosztályomat is lemagázom, ha hivatalos helyen vagyok, sőt, a munkahelyemen is lemagáztam mindenkit az első nap. Persze, mindenki felajánlotta, hogy tegeződjünk. Egy nap alatt túl van rajta az ember.

2012. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Én a következőt csinálom.

Ha látom hogy a 40 év körüli nő aki anyám is lehetne, fiatalos, vidám, jó fej, akkor már az első beszélgetésnél megkérdezem,hogy tegeződhetünk vagy magázódjak. Szinte mindegyik nevetve mondja hogy tegeződjünk.

Vannak akik egyből úgy kezdik a beszélgetést, hogy "Szia Kata vagyok, tegeződjünk jó?" akkor természetesen tegeződöm.

Ha nem tudok kiigazodni a korosabb nőkkel(és férfiakkal) akkor magázódom. Pl: Jó napot Piroska néni stb.

Ha nem szól hogy tegezzem,akkor nem tegezem,hanem továbbra is magázom.

Vannak olyan kolléganőim akik 40 évesek, és ők is magáznak pár kollégát akik talán jó ha 10 évvel idősebbek náluk. Azokat én is alapból magázom. (ha már a kolléganőmnek nem lehet akkor nekem tuti nem lehet)

22/L

2012. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 sippara ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerűen oldottam meg: "Jó napot/reggelt, én XY vagyok, itt fogok dolgozni holnaptól. A későbbi kényelmetlen helyzetek elkerülése végett szeretném megkérdezni, hogy tegezhetném-e." (avagy, ahogy egy kedves tizenpár éves kislány anno táboroztatás közben egy kollégámtól kérdezte: Tegezzelek, vagy magázzam Önt?)
2012. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
a fiatalabbnak nem illik megkérdezni hogy tegeződhetünk e
2012. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

multinál mindenki tegez mindenkit

szoci őskövület cégeknél általában nők tegeződnek, férfiak-nők magázódnak

2012. szept. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan munkahelyem van ahol 3-an dolgozunk. A főnök és ketten vagyunk alkalmazottak.

Mind2-en idősebbek nálam, a gyerekeik korombeliek.


A főnök mondta hogy tegezzem amikor legelőször beszéltem vele. A kollégám nem mondta. Őt magázom.

2012. szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Én Ausztriában dolgozom egy gyárban. Igazából fogalmam sem volt, hogy mire számítsak, amikor először beléptem, így inkább mindenkit magáztam.

És milyen jól tettem!

Kiderült később, hogy abban az üzemben teljesen vegyes ki kit tegez és kit magáz.

Tehát úgy voltam vele, hogy aki felajánlotta, hogy tegezhetem, azt tegezem, a többieket magázom, akit zavar úgyis szól érte.


A magyarországi munkahelyeim között volt mindenféle. Ahol általános a tegeződés, azt már az első munkanapon közlik. Ahol nem szólnak erről előre, a veled egykorúakat vagy fiatalabbakat szokás tegezni, az idősebbeket magázd.

Inkább legyen kicsit ciki, ha "ok nélkül" magázódsz, mintha bunkó módon letegeznél egy olyan kolleginát, aki akár az anyukád is lehetne.

A legtöbben úgyis felkínálják a tegeződést.


Ha meg valaki kikéri magának hogy túl idősnek nézed a magázás miatt, akkor elmondod, hogy te csak a megfelelő tiszteletet akartad megadni neki, nem akartad megsérteni.

2012. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)

egyébként én is úgy tudom, hogy illetlenség fiatalabbnak megkérdezni, hogy tegeződhetünk-e..

2012. szept. 10. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!