Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Huszonévesek! Új munkahelyen...

Huszonévesek! Új munkahelyen tegezitek az idősebbeket, vagy magázzátok, míg fel nem ajánlja?

Figyelt kérdés

Főleg olyan nőkre értem, akik szüleitek lehetnének. Mert ők ugye rögtön letegeznek..Bunkóság visszategezni?

Úgy érzem, ha tegezem őket, udvariatlannak tartanak, ha pedig magázom, miközben ő tegez, akkor az a baj, hogy túl idősnek tartom..

21/L



2012. szept. 3. 21:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én úgy gondolom (ahogy látom több emberrel ellentétben), hogy nem bunkóság visszategezni, ha letegeznek. Bunkó az, aki visszaélve a korával (vagy egyéb vélt vagy valós hatalmi, főnöki stb. pozíciójával) pöffeszkedik és letegez egy másik embert, miközben elvárja (akár hallgatólagosan is), hogy az illető magázza őt. Ez a véleményem, de valójában én sem tegezek vissza idősebbeket, ha letegeznek anélkül, hogy felajánlanák a kölcsönös tegeződést. Igen, valóban az idősebbnek kell felajánlania a tegeződést, de NEM tegezhet le egyoldalúan, ha tudatosan ezt teszi, akkor ő a bunkó. Ha tehát az utóbbi történik (főleg egy munkahelyen, ahol nap mint nap találkozni kell és kommunikálni), nyugodtan tisztázd a helyzetet. Mondd meg, (akár több hónap után utólag is), hogy zavar, és döntse el az illető, hogy magázódtok vagy tegeződtök, de kölcsönösen. Bízz magadban, merd elmondani, ha valami zavar! A visszategezéssel kapcsolatban még egy gondolat: én mindig meglepődöm, ha ismeretlen idősek letegeznek, és általában van bennük valami felsőbbrendűség, a hanghordozásukban stb. szerintem ezért fél sok fiatalabb ember a visszategezéstől, mert eleve olyan a helyzet, maga a letegezés, mintha érzékeltetnék, hogy ők a koruknál fogva felettünk állnak és ez váltja ki azt is, hogy fél az ember a visszategezéstől, nehogy az eleve (gyakran sajnos tudatosan) lekezelően viselkedő idősebb ember bunkónak titulálja. A csendőrpertu, vagyis a másik ember egyoldalú tegezése ostoba dolog.

2013. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!